Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Tworzymy bardzo ciekawą drużynę

Wojciech Grzyb: Tworzymy bardzo ciekawą drużynę

fot. archiwum

Po pięciu latach spędzonych w drużynie Resovii Rzeszów Wojciech Grzyb zdecydował się na zmianę barw klubowych. Od nowego sezonu środkowy reprezentować będzie Trefla Gdańsk. - Tworzymy drużynę z dużym potencjałem - mówi zawodnik.

Jakie czynniki były decydujące o wyborze drużyny z Gdańska?

Wojciech Grzyb:Gdańsk podszedł bardzo rozsądnie do budowy swojej drużyny. Zatrudniono wybitnego trenera i klub starał się budować drużynę ściśle z nim współpracując, według jego preferencji i wytycznych. Na liście pożądanych zawodników Andrei Anastasiego znalazło się również moje nazwisko. Gdański klub złożył mi wtedy propozycję i wizja pracy z tak wybitnym szkoleniowcem była dla mnie bardzo zachęcająca.

Czy czuje się już pan zaaklimatyzowany w gdańskiej drużynie?Tak. Myślę, że się już zaaklimatyzowałem. Razem z kolegami tworzymy bardzo ciekawą drużynę, z dużym potencjałem.

Jak na początku swojej przygody w drużynie Lotosu oceniłby pan zarówno podejście, jak i metody treningowe Andrei Anastasiego?

Andrea Anastasi jest bardzo kontaktowym człowiekiem. Już na pierwszym spotkaniu podczas rozmowy z nim miałem odczucie, jakbym znał go od dawna. Widać po nim, że ma ogromne doświadczenie wyniesione zarówno z boiska (jako zawodnik), jak i trenerskie, więc bardzo łatwo oddać się w ręce takiego profesjonalisty. Mam do niego duże zaufanie.

Jakie cele stawia przed zespołem trener Andrea Anastasi?

Cele trenera Anastasiego to przede wszystkim ciężka praca na każdym treningu i walka w każdym meczu o każdą piłkę.

Zespół Lotosu Trefla Gdańsk w tym sezonie przeszedł rewolucję kadrową. Do drużyny dołączył m.in. włoski rozgrywający Marco Falaschi, który dał się we znaki rzeszowskiej Resovii w poprzednim sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów, będąc jeszcze zawodnikiem Budvanskiej Rivijery Budva. Czy może pan już coś powiedzieć na temat waszej współpracy w przygotowaniach do sezonu?

Gdy się dowiedziałem, że rozgrywającym w gdańskiej drużynie będzie akurat Marco, to bardzo się ucieszyłem, ponieważ dobrze go pamiętałem z meczów Resovii z Budvą. Zapamiętałem szczególnie jego dobrą współpracę ze środkowymi. Jestem pewien, że moja współpraca z nim będzie układała się co najmniej tak samo dobrze. Po naszych wspólnych treningach na razie wszystko wygląda obiecująco.

Jak zapatruje się pan na pomysł powiększenia PlusLigi? Czy myśli pan, że drużyny z Będzina i Lubina wniosą powiew świeżości do naszej ligi?

Rozszerzenie tak mocnej ligi, jaką jest PlusLiga, może być atrakcyjne. Jednak trzeba pamiętać, aby zespoły, które są zapraszane do PlusLigi, prezentowały dobry poziom sportowy i były wypłacalne.

W związku z tym, że większość zespołów PlusLigi ma już zamknięte składy na nowy sezon, czy mógłby się pan pokusić o typy co do pierwszej trójki na koniec nadchodzącego sezonu? Czy podziela pan zdanie wielu siatkarskich ekspertów, że w nadchodzącym sezonie walka o mistrzostwo kraju rozegra się pomiędzy drużynami z Bełchatowa, Rzeszowa, Jastrzębia Zdroju i Kędzierzyna-Koźla i żadna inna drużyna nie będzie w stanie skutecznie nawiązać z nimi rywalizacji?

Uważam, że na to, żeby pierwsza czwórka uległa zmianie, są małe szanse. Natomiast w przeciągu całego sezonu na pewno będą zdarzały się mecze, w których te zespoły ulegną potencjalnie słabszym drużynom, które nie mają nic do stracenia w starciu z „wielką czwórką”.

Jesteśmy u progu mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju, dlatego chciałem zapytać o pana ocenę dotyczącą występu kadry w tegorocznej Lidze Światowej.

Szkoda, że nie pojechaliśmy na turniej finałowy. Niewiele do tego nam zabrakło. Ale jestem pewien, że nowy selekcjoner dobrze przygotuje naszą drużynę do mistrzostw świata.

Czy w pana opinii drużyna Stephane’a Antigi jest w stanie zdobyć medal na „naszych” mistrzostwach?

Nasza drużyna wielokrotnie pokazała, że drzemie w niej duży potencjał. Myślę, że stać nas na to, żeby zdobyć medal na mistrzostwach świata, zwłaszcza przy wsparciu naszych kibiców.

Kto według pana zdobędzie medale nadchodzących mistrzostw?

Uważam, że medale rozstrzygną się w gronie Włochy, Brazylia, Rosja i Polska.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved