Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Puchary skradziono, ale medale są bezpieczne w Opolu

Puchary skradziono, ale medale są bezpieczne w Opolu

fot. FIVB

Wczoraj siatkarski świat obiegła informacja o kradzieży pucharów, o które siatkarze i siatkarki mają walczyć podczas mistrzostw świata. Bezpieczne są jednak pozostałe trofea, medale, patery, nagrody indywidualne. Są one przechowywane... w Opolu.

Zatroszczył się o to prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej i jednocześnie dyrektor techniczny polskiego mundialu, Waldemar Kobienia. – Oprócz pucharu świata, którego specjalny Trophy Tour zakończył się w sposób nieoczekiwany, u nas są wszystkie najważniejsze trofea, o które siatkarze będą walczyć podczas mundialu – mówi Waldemar Kobienia. – I bardzo się cieszę, że w poniedziałek trofea wywiozę z Opola. Będą one zdeponowane w innym mieście do finału turnieju – dodaje.

W Opolu przechowywane były już m.in. nagrody turniejowe Final Four Ligi Mistrzów, który cztery lata temu odbywał się w Łodzi. W ostatnich tygodniach Opole było także główną bazą mistrzowskiego sprzętu siatkarskiego. – Samych piłek, którymi będą rozgrywane mecze, było około tysiąca. Do tego siatki, nawierzchnie do gry. Wszystko przechodziło przez Opole. I to niemały wkład naszego miasta w organizację tej historycznej dla Polski imprezy. Dzięki przychylności MOSiR-u i miasta mieliśmy możliwość bezpiecznego złożenia tego sprzętu, a potem rozwiezienia go po Polsce. Byliśmy taką bazą techniczną mundialu – opowiada Waldemar Kobienia. Przypomnijmy, że mistrzostwa świata siatkarzy rozpoczną się już w najbliższą sobotę meczem Polska – Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved