Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-18: Polki poległy dopiero w finale, biało-czerwone ze srebrem

ME U-18: Polki poległy dopiero w finale, biało-czerwone ze srebrem

Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk zdobyły srebrny medal w ME do lat 18. W półfinale zawodów Polki pokonały niemiecką parę Koloseus/Seeber, a w decydującym starciu nie sprostały parze Klinke/Ottens i zostały wicemistrzyniami Europy.

Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk doskonale poradziły sobie w półfinałowym starciu z turniejową „dwójką”, czyli niemiecką parą Koloseus/Seeber. Biało-czerwone wygrały pierwszą partię dość pewnie, bo aż z pięciopunktową przewagą (21:16). Jeszcze lepiej poradziły sobie w secie numer dwa. Polki wyraźnie dominowały, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń. W efekcie odniosły jeszcze wyższe zwycięstwo niż w poprzedniej odsłonie. Pokonały bowiem rywalki ostatecznie aż 21:12 i po niespełna 30 minutach gry mogły cieszyć się z awansu do finału mistrzostw Europy. W nim zmierzą się z drugim niemieckim duetem, Klinke/Ottens, który w swoim półfinale okazał się lepszy od Finek Sinisalo/Ahtiainen (21:17, 21:18).

Półfinały:

Stępień/Pietroczuk POL [11] – Koloseus/Seeber GER [2] 2:0
(21:16, 21:12)

Klinke/Ottens GER [25] – Sinisalo/Ahtiainen FIN [13] 2:0
(21:17, 21:18)

Polki niezbyt udanie rozpoczęły rywalizację o złoty medal, bo Leonie Klinke i Lena Ottens od samego początku narzucały wysokie tempo gry. Biało-czerwone nie mogły znaleźć recepty na akcje naszych zachodnich sąsiadek i bardzo szybko pierwszy set wymknął im się spod kontroli. Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk stanowiły jedynie tło dla dobrze dysponowanych Niemek, które z dużą przewagą wygrały inauguracyjną odsłonę (21:14). W drugim secie Polki pozostawiły po sobie nieco lepsze wrażenie, ale nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych Klinke i Ottens (16:21). Dla Polek był to jednak dopiero drugi występ na imprezie międzynarodowej tej rangi (wcześniej wystąpiły w mistrzostwach świata do lat 19 w Porto – przyp. red.). Złoty medal przypadł więc w udziale Niemkom, a Polki cieszyły się ze srebrnego krążka w norweskim turnieju.

Finał:

Klinke/Ottens GER [25] – Stępień/Pietroczuk POL [11] 2:0
(21:14, 21:16)

Nie udało się Niemkom zająć dwóch miejsc na norweskim podium, choć Marie Koloseus i Viktoria Seeber stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z fińskimi siatkarkami. Ida Sinsisalo wraz z Niiną Ahtiainen wykazały się dużą pewnością siebie i potrafiły rozstrzygnąć na swoją korzyść zarówno pierwszą, jak i drugą partię meczu, w każdej z nich wygrywając zaledwie kilkoma punktami. Tym samym po emocjonującym spotkaniu brązowy medal powędrował do pary z Finlandii.