Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło: Chcę pomóc swoim doświadczeniem i entuzjazmem

Łukasz Żygadło: Chcę pomóc swoim doświadczeniem i entuzjazmem

fot. Joanna Skólimowska

Za kilka dni Łukasz Żygadło ze swoim nowym zespołem rozpocznie przygotowania do sezonu ligowego. Dla polskiego rozgrywającego jest to powrót do Trydentu, ale i do gry w pełnym wymiarze po kontuzji, z jaką zmagał się w ubiegłym sezonie.

Dla Łukasza Żygadło będzie to piąty sezon w Trentino, wcześniej w latach 2008-2012 z gialloblu Polak sięgał po kolejne trofea. Podczas konferencji prasowej, gdzie oficjalnie zaprezentowano nowych zawodników Trentino Volley, polski rozgrywający mówił o satysfakcji ze swojego powrotu do jednego z czołowych klubów włoskiej serie A. – Jestem gotowy, aby rozpocząć kolejny sezon i moje drugie doświadczenie w Trento – przyznał zawodnik.

Łukasz Żygadło nie krył zadowolenia z powrotu do znakomicie mu znanego klubu. – Latem otrzymałem kilka propozycji, jednak po dwóch latach nieobecności bardzo chciałem tutaj wrócić. Zrozumiałem, jak bardzo brakowało mi tutejszej rzeczywistości i społeczności gromadzącej się wokół zespołu. Wyznacznikiem dla nas są fani, a pod tym względem w Trentino mamy naprawdę szczęście, mogąc żyć w takim środowisku. Jestem podekscytowany samym powrotem i tym, że znów będę mógł ubrać klubową koszulkę, bardzo tego chciałem i przyznam, że rozmowy dotyczące mojego ewentualnego powrotu zaczęliśmy prowadzić już końcem maja – podkreślił zawodnik, dodając: – Nigdy nie czułem się tutaj rezerwowym, nawet kiedy byłem drugim przy Raphaelu, wiem też, że w przyszłym sezonie będę miał do odegrania ważną rolę – kontynuował Łukasz Żygadło, podkreślając, że chce wspomóc swój zespół przede wszystkim doświadczeniem.

Gialloblu treningi rozpoczną w najbliższy poniedziałek. – Teraz będzie czas na przemyślenia o tym, jak poukładać grę zespołu. Znam charakterystykę gry niektórych zawodników, jak np. Nemec, ale myślę, że najbliższe dwa miesiące wspólnych treningów najlepiej pomogą poukładać tę grę. Z wszystkimi pozostałymi zawodnikami zaczniemy z trochę innego punktu, bo już wcześniej mieliśmy okazję grać razem w Trento – o etapie zgrania i przygotowaniach do startującego w październiku sezonu ligowego 2014/2015 mówił Łukasz Żygadło.Zapytany o zbliżające się mistrzostwa świata zawodnik przyznał, że ze względów osobistych musiał zrezygnować z gry w reprezentacji, dodając przy tym, że na tę chwilę chce skoncentrować się już na przygotowaniach ze swoim nowym klubem.

W imieniu klubu Trentino Volley chciałbym podziękować Łukaszowi – swoją wypowiedź na oficjalnej konferencji prasowej rozpoczął główny menadżer klubu – Bruno Da Re.P onieważ, podobnie jak to było w przypadku Stojczewa i Kazijskiego, także Łukasz zgłosił swoją chęć i gotowość do powrotu, akceptując warunki dostosowane do możliwości budżetu klubu. Dziękuję także za entuzjazm i chęć bycia częścią nowego, ważnego projektu gialloblu. Spodziewamy się trudnego sezonu. Jesteśmy jednak przekonani, że przy takim doświadczeniu zawodników, takim trenerze i wsparciu kibiców możemy wypaść dobrze na wszystkich frontach, na których przyjdzie nam walczyć – o atutach zespołu, podkreślając, jak ważne dla klubu były powroty osobowości w przeszłości stanowiących o sile Trentino, mówił Bruno Da Re.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved