Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Larissa i Talita na najwyższym stopniu podium w Starych Jabłonkach

Larissa i Talita na najwyższym stopniu podium w Starych Jabłonkach

fot. FIVB

Zakończył się turniej kobiet Grand Slam w Starych Jabłonkach. Do niezwykle udanych zaliczą go Talita i Larissa - brazylijskie siatkarki stanęły na najwyższym stopniu podium. Srebrne i brązowe medale zdobyły reprezentantki Niemiec.

W sobotę w turnieju siatkarek rozegrano już tylko najważniejsze pojedynki. W obydwu meczach półfinałowych stanęły naprzeciwko siebie zawodniczki z Niemiec i Brazylii. W pierwszej rywalizacji o finał turnieju w Starych Jabłonkach Larissa i Talita bez większych problemów pokonały parę Holtwick/Semmler, przez cały pojedynek kontrolując sytuację na boisku. W drugim półfinale walka była już bardziej wyrównana, a o wygranej Niemek Ludwig/Sude zadecydowały detale w końcówkach.

Wiadomo więc było, że o zwycięstwo w SK Bank Mazury Grand Slam powalczą duety Larissa/Talita i Ludwig/Sude. W meczu o brązowe medale zmierzyły się natomiast Holtwick/Semmler i Lima/Fernanda. Niemki zagrały dużo sprytniej w ataku i wykorzystały większość z „podarowanych” przez Brazylijki piłek. To pozwoliło im triumfować w dwóch setach. – Nie będę odkrywcza, ale jestem niezwykle zadowolona z tego brązowego medalu. Dołożyłyśmy go do naszego złota i srebra, więc mamy w tym sezonie komplet, co nas cieszy jeszcze bardziej – oceniła po turnieju Semmler.

Pojedynek finałowy stał na najwyższym poziomie, choć Brazylijki przeważały praktycznie przez całe starcie, to momentami gra była niezwykle zacięta. Niemki broniły niesamowicie trudne piłki i akcje kończyły się często po długich wymianach. Tak też rozstrzygnęły na swoją korzyść seta drugiego Niemki. Ich determinacja w obronie przyniosła skutek w końcówce. W tie-breaku Europejki również walczyły, ale doświadczone Brazylijki nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. – Cieszymy się, bo zagrałyśmy bardzo dobry turniej. Naszym celem jest jednak coraz lepsza gra i na tym się skupiamy. Jesteśmy zadowolone, że idziemy w dobrym w kierunku – oceniła trzeźwo Talita Antunes da Rocha.Larissa miała prawie 1,5 roku przerwy i nie grała w takich turniejach, dlatego jest szczęśliwa, że ta jej gra nadal wygląda dobrze – dodała w imieniu swojej partnerki.Srebro w Starych Jabłonkach to w tym sezonie najlepsze osiągnięcie Niemek, które do tej pory najlepszy wynik uzyskały w Klagenfurcie, gdzie były piąte. – To dopiero nasz piaty wspólny turniej i jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się w Starych Jabłonkach tak dobrze zagrać. W finale jednak rywalki dały nam lekcję siatkówki – uśmiechnęła się Laura Ludwig.

Półfinały:
Lima/Fernanda BRA [8] – Ludwig/Sude GER [11] 0:2
(26:28, 19:21)
Holtwick/Semmler GER [4] – Larissa/Talita BRA [13] 0:2
(17:21, 12:21)

Mecz o 3. miejsce:
Holtwick/Semmler GER [4] – Lima/Fernanda BRA [8] 2:0
(21:17, 21:16)

Finał:
Larissa/Talita BRA [13] – Ludwig/Sude GER [11] 2:1
(21:14, 19:21, 16:14)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved