Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Warta przed pierwszymi sparingami i obozem w Kroczycach

Warta przed pierwszymi sparingami i obozem w Kroczycach

fot. archiwum

Siatkarze Aluronu Warty Zawiercie od dwóch tygodni przygotowują się do debiutu na zapleczu PlusLigi. Już dziś podopieczni trenera Semeniuka rozegrają pierwszy sparing, a w niedzielę wyjadą na obóz do Kroczyc leżących niedaleko Zawiercia.

Zespół z Zawiercia od 4 sierpnia przygotowuje się do startu rozgrywek, który przewidziany został na 27 września. Przez pierwszy tydzień siatkarze trenowali raz dziennie, a koncentrowali się głównie na ćwiczeniach motorycznych i bieganiu. Od drugiego tygodnia zajęcia odbywają się dwa razy dziennie. Zawodnicy cały czas szlifują formę na siłowni, ale w treningach pojawia się coraz więcej ćwiczeń z piłkami, które mają na celu poprawę techniki. W niedzielę podopieczni trenera Semeniuka pojadą na sześciodniowy obóz do Kroczyc. Jednak zanim udadzą się na zgrupowanie, jeszcze dziś czeka ich pierwszy sparing w Kętach z miejscowym Kęczaninem. Pod koniec sierpnia zagrają towarzysko z AGH 100RK AZS Kraków (u siebie i na terenie rywala). Następnie udadzą się na towarzyski turniej w Siedlcach (5-6 września). Tydzień później zagrają w Rząśni, a przed startem rozgrywek ligowych pojadą na turniej do Nysy.

Obecnie jeszcze trudno jest ocenić siłę poszczególnych zespołów, ale wydaje się, że I liga w zbliżających się rozgrywkach będzie jeszcze ciekawsza niż w poprzednim sezonie. Na papierze nie ma aż tak zdecydowanych faworytów, więc może do walki o czołowe miejsca włączy się któryś z beniaminków? Choć Warta dokonała kilku znaczących transferów, to twardo stąpa po ziemi i realnie ocenia swoje możliwości. – Na pewno nie będzie żadnego nacisku na wynik ze strony zarządu. Zapewne głównym celem beniaminka będzie utrzymanie się w lidze. Uważam, że stać nas na walkę w play-off. Powalczyć i wygrać można z każdym przeciwnikiem, ale wszystko, jak zawsze, zweryfikuje boisko – podsumował Maciej Janikowski, przyjmujący zawierciańskiej ekipy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved