Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ostatni sparing Bułgarów przed mundialem zakończony porażką

Ostatni sparing Bułgarów przed mundialem zakończony porażką

W Pravets, w swoim ostatnim sparingu przed mistrzostwami świata Bułgarzy dzielnie walczyli z obrońcą trofeum - Brazylią. Ostatecznie ulegli utytułowanemu rywalowi w czterech setach. W poniedziałek Plamen Konstantinow ma ogłosić skład.

Początek meczu był wyrównany, na przerwie technicznej jednym punktem prowadzili Canarinhos. Po dobrej akcji w bloku Lucasa przyjezdni odskoczyli na 10:8. As serwisowy Wiktora Josifowa i błąd Murilo pozwolił gospodarzom doprowadzić do remisu. Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt, ale po kolejnej znakomitej akcji Lucasa, a także Murilo zrobiło się 17:15 dla podopiecznych trenera Rezende. Brazylijczycy odskoczyli na 20:17 i do końca seta nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia.

W drugim secie po początkowej wyrównanej walce za sprawą kolejnego asa Josifowa, a następnie bloku Teodora Todorowa gospodarze odskoczyli na 6:4. Bułgarzy znacznie poprawili jakość swojej gry, po kolejnej „czapie” Todorowa było już 9:6. Przewaga miejscowych utrzymywała się przez dłuższy czas (16:14, 19:16). Canarinhos zredukowali jednak straty do jednego punktu. Kolejna asowa zagrywka Josifowa i błędy rywali sprawiły, że Bułgarzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (22:19). Takiej przewagi podopieczni Plamena Konstantinowa już nie zmarnowali.

W trzecim secie Bułgarzy odskoczyli na 4:2, pomyłka Władymira Nikołowa oraz dobra akcja Wallace’a pozwoliła Canarinhos doprowadzić do remisu 5:5. Kilka minut później znakomite akcje Lucasa i Murilo Brazylijczycy prowadzili 11:8, ale miejscowi szybko doprowadzili do remisu 12:12 dzięki dobrej grze Nikołowa i Skrimowa. Kiedy Canarinhos w dużej mierze dzięki błędom rywali odskoczyli na 17:14, Bułgarzy znów musieli gonić wynik. Udało im się doprowadzić do remisu 21:21, ale kolejne akcje wygrywali głównie Canarinhos, obejmując tym samym prowadzenie w meczu 2:1.

Czwartego seta Brazylijczycy rozpoczęli z dużym impetem (6:1). Trener Plamen Konstantinow starał się ratować sytuację zmianami, ale nic to nie pomogło (8:3, 11:4). W pewnym momencie gospodarzom udało się zniwelować nieco straty (10:14). Brazylijczycy jednak w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia (16:11, 20:15: 23:16). Gospodarze nie byli w stanie znaleźć argumentów, aby odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. Mecz zakończyła dobra akcja Lucasa, który był w piątek klasą samą dla siebie. Atakował ze stuprocentową skutecznością, zanotował trzy bloki i ogółem zdobył 18 punktów.

Bułgaria – Brazylia 1:3
(21:25, 25:23, 22:25, 20:25)

Bułgaria: Żekow (1), Nikołow (10), Skrimow (10), Penczew (10), Josifow (9), Todorow (7), Salparow (libero) oraz Bożiłow, Miluszew (3), Sokołow, Aleksjew (2), Dimitrow, Gocew (3) i Gradinarow (2)
Brazylia: Rezende (3), Vissotto (8), Murilo (5), Lucarelli (11), Lucas (18), Sidao (5), Felipe (libero) oraz Wallace (5), Raphael (1), Fonteles (4), Eder (7), Borges i Mario Jr. (libero)

źródło: inf. własna, sportal.bg