Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Polki z drugą grupową wygraną

ME U-18: Polki z drugą grupową wygraną

Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk odniosły kolejne grupowe zwycięstwo podczas mistrzostw Europy U-18. Tym razem Polki okazały się lepsze od belgijskiego duetu Vandendriessche/Vandycke. Z kolei na koniec fazy grupowej rozgromiły rywalki z Litwy.

Po wczorajszej wygranej 2:0 rozstawione z numerem 11 Polki stanęły przed kolejną przeszkodą. Tym razem na ich drodze stanęła belgijska para Lotte Vandendriessche/Anke Vandycke. W pierwszym secie biało-czerwone dosyć szybko wypracowały sobie przewagę, którą utrzymały do końca seta i pewnie zwyciężyły 21:16.

W drugiej odsłonie Belgijki zagrały bardziej odważnie i nasze reprezentantki nie miały już tak łatwego zadania. W grze na przewagi lepsze okazały się zawodniczki z Belgii i o końcowym wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim zdecydowanie lepsze były już Polki, które od początku seta nie dały przeciwniczkom dojść do głosu. Ostatecznie Stępień i Pietroczuk wygrały 15:8.

Na koniec fazy grupowej biało-czerwone zmierzyły się z litewskim duetem – Zobnina/Mazurkeviciute. Od początku obu setów Polki narzucały przeciwniczkom swój rytm gry, uzyskując kilkupunktową przewagę. Litwinki tylko krótkimi fragmentami były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Ogólnie jednak popełniały zbyt dużo błędów, brakowało im też siatkarskich argumentów, by bardziej przeciwstawić się parze Stępień/Pietroczuk, w efekcie czego biało-czerwone praktycznie przez cały pojedynek kontrolowały boiskowe wydarzenia, a wygrane w setach odpowiednio do 13 i 10 spowodowały, że z kompletem triumfów przebrnęły przez fazę grupową.

Stepień/Pietroczuk POL [11] – Vandendriessche/Vandycke BEL [27] 2:1
(21:16, 23:25, 15:8)

Zobnina/Mazurkeviciute LTU [6] – Stępień/Pietroczuk POL [11] 0:2
(13:21, 10:21)