Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Wojtowicz: Kilka drużyn ma taki potencjał jak my

Marcin Wojtowicz: Kilka drużyn ma taki potencjał jak my

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Do startu Orlen Ligi coraz bliżej. Aktualnie większość ekip ma za sobą ciężki czas poświęcony przygotowaniu siłowemu. - Do tej pory najmniej było siatkówki, więc dziewczyny muszą sobie przypomnieć, jak wygląda piłka - powiedział Marcin Wojtowicz.

Zespoły Orlen Ligi mają za sobą pierwsze tygodnie przygotowań do nowego sezonu. Wytężona praca nad odpowiednim przygotowaniem kondycyjnym i motorycznym od trzech tygodni trwa także w Rzeszowie w zespole tegorocznego beniaminka, Developresu SkyRes. – Wkraczamy na siłownię, ale spokojnie, to nie będzie szokiem dla organizmów. Przez te trzy tygodnie przygotowywaliśmy się na kolejne obciążenia. Do tej pory najmniej było samej siatkówki, więc dziewczyny muszą sobie przypomnieć, jak wygląda piłka – z uśmiechem przyznał trener rzeszowianek, Marcin Wojtowicz. Najważniejsze, że po sparingu z Zarzeczem Odincowo już wiem, w jakim kierunku musimy iść i co poprawiać. Cieszę się, bo mam bardzo świadomy zespół. Dziewczyny znają swoje miejsce w szyku, ale są ambitne i nie sądzę, żeby się wystraszyły kogokolwiek w Orlen Lidze – dodał.

Jeszcze kilka lat temu okres przygotowawczy kojarzył się wszystkim zawodnikom jako czas, w którym nie wychodzi się z siłowni i wykonuje się monotonnie tysiące powtórzeń ćwiczeń, często bez dotknięcia piłki. Z roku na rok pierwsze tygodnie pracy przed startem rozgrywek robią się coraz barwniejsze. Oprócz zajęć stricte siatkarskich pojawiają się wyprawy rowerowe, spływy kajakowe, zajęcia na basenie czy w szkołach tańca. Czy w ekipie z Rzeszowa również pojawił się podobny akcent? – Już w tamtym sezonie, czując, iż zakończy się on awansem, pracowałem z dziewczynami metodami zbliżonymi do tych z ekstraklasy. Teraz też wprowadzamy nowinki, urozmaicamy zajęcia, bo najgorsza jest rutyna. Pomysłowość musi być naszym atutem, bo Developresu nie stać na zatrudnianie psychologów czy dietetyków. Zapewniam jednak, że sobie radzimy – przyznał nieco enigmatycznie Wojtowicz.

Niemal we wszystkich dyscyplinach sportowych rola beniaminka jest bardzo ciężkim kawałkiem chleba. Pierwszy sezon na parkietach ekstraklasy będzie dla siatkarek z Podkarpacia dużym wyzwaniem. Czy sobie poradzą? – Kilka drużyn ma taki sam potencjał jak my. Z całego towarzystwa wyróżniają się cztery kluby: Chemik Police, Atom Trefl Sopot, Impel Wrocław i Budowlani Łódź po zatrudnieniu Sanji Popović. Jest jeszcze Muszynianka, nie tak mocna jak w ostatnich latach, ale to wciąż marka – ocenił siły ekstraklasowych ekip szkoleniowiec Developresu.źródło: inf. własna, supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved