Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Dość szybko zdecydowałem się na Olsztyn

Maciej Zajder: Dość szybko zdecydowałem się na Olsztyn

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Maciej Zajder jest jednym z ośmiu nowych zawodników, którzy w tym sezonie reprezentować będą olsztyńskie barwy. - Dość szybko zdecydowałem się na Olsztyn - mówi środkowy, który do AZS-u trafił z gdańskiego Trefla.

Maciej, jesteś jednym z nowych zawodników Indykpolu AZS Olsztyn. Co zadecydowało o twoim przyjściu do klubu z Olsztyna?

Maciej Zajder:Miałem kilka innych ofert, ale tak naprawdę nie zastanawiałem się zbytnio nad nimi. Dość szybko zdecydowałem się na Olsztyn. Pod uwagę brałem kilka czynników oraz całokształt, który stworzył dobrą sytuację i atmosferę do tego, abym mógł zdecydować się na AZS. Zdecydowałem się na Olsztyn głównie przez stopień organizacyjny klubu, poprzez osobę trenera i wynik sportowy osiągnięty w poprzednim sezonie, kończąc na zawodnikach, którzy reprezentują wysoki poziom sportowy, a których znam z parkietów. Te wszystkie elementy zachęciły mnie do tego, aby wybrać właśnie Indykpol AZS Olsztyn.I w podjęciu tej decyzji nie przeszkodził fakt, że AZS nie zagra w europejskich pucharach?

– Na pewno każdy zawodnik chciałby sprawdzić się z najlepszymi zawodnikami na arenie międzynarodowej, udowodnić swoją wartość. Niemniej jednak ja w pełni zgadzam się z decyzją klubu i popieram ją. Najważniejsza jest stabilizacja w klubie, zapewnienie środków i zaplecza na jak najlepszą grę w PlusLidze – bo to jest priorytetem. Umówmy się, Puchar Challenge to nie jest Liga Mistrzów i nie daje takiego splendoru dla klubu. Przykładem może być chociażby finał sprzed paru lat, gdy grając w Politechnice Warszawskiej, walczyliśmy z AZS-em Częstochowa w finale tego Pucharu. Obie ekipy znalazły się w finale, był to duży wyczyn, ale korzyści z tego żadnych. A dodatkowo wiązało się to ze sporymi wydatkami, które można było przeznaczyć na zbudowanie lepszej drużyny.

Ostatni sezon spędziłeś w Treflu Gdańsk, gdzie z drużyną zająłeś dopiero 10. miejsce. Z pewnością liczyłeś na więcej?

Na pewno było rozczarowanie, jeżeli chodzi o wynik sportowy i postawę zespołu w PlusLidze. Tak, to było spore rozczarowanie. Ale Gdańsk jest bardzo fajnym miejscem do zamieszkania i atmosfera w zespole była naprawdę w porządku. Z tej strony będę bardzo miło wspominał spędzony tam czas.

Za wami trzeci tydzień przygotowań do PlusLigi 2014/2015. Możesz już coś powiedzieć o pracy zespołu czy trenera? Różni się stylem pracy od innych trenerów?

Na pewno, choć spoglądając, jak podąża siatkówka, to pewien schemat gry i taktyki jest podobny dla większości trenerów. Ale jest sporo niuansów, które każdy trener widzi inaczej i zwraca na nie inną uwagę. Widzi w inny sposób przygotowanie fizyczne, psychiczne lub taktyczne, każdy trener ma swój styl. Podobnie jest z trenerem Stelmachem, który ma swoje priorytety – z jednej strony siatkówka nowoczesna, a z drugiej strony do pewnych spraw podchodzi w bardzo tradycyjny sposób.

W nadchodzącym sezonie czeka was więcej meczów do rozegrania. PlusLiga powiększyła się o kolejne dwa zespoły. Uważasz to za dobre posunięcie?

– Tę sytuację postrzegam jako sytuację przejściową. Uważam, że powiększenie PlusLigi to dobry pomysł, a mając na myśli sytuację przejściową, to myślę tutaj o tym, że jeśli damy szansę większej ilości drużyn na grę na najwyższym poziomie, na spróbowanie tej siatkówki, a te zespoły zrobią wszystko, by wdrożyć stawiane przed nimi standardy, to automatycznie powinno się to przełożyć na większą liczbę profesjonalnych klubów w Polsce. A wtedy będzie można się skupić tylko na aspekcie sportowym, a nie organizacyjnym jak to jest teraz. Jeżeli na zapleczu ligi sytuacja organizacyjnie się podniesie i dorówna najwyższej klasie rozgrywkowej, to ponownie będzie można „otworzyć” ligę i będziemy mieć pewność, że jej poziom wtedy nie spadnie.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved