Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Stare Jabłonki: Najlepsze polskie pary nie zawiodły

GS Stare Jabłonki: Najlepsze polskie pary nie zawiodły

fot. archiwum

Awans do drugiej rundy rozgrywek wywalczyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, pokonując ekipę z Niemiec. Z turniejem w pierwszej rundzie pożegnali się jednak Łosiak i Kantor. W kolejnej fazie turnieju zagrają też Kądzioła i Szałankiewicz.

W rywalizacji o awans do II rundy turnieju Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Niemcami Sebastianem Dollingerem i Larsem Flügenem. Mecz lepiej rozpoczęli Polacy, wykazując się niezwykłym wyczuciem w bloku i obronie (7:3). Dobra postawa naszej drużyny zmusiła Niemców do wzięcia przerwy, po której nadal lepiej prezentowali się biało-czerwoni (11:5). Rywale zdołali wyprowadzić kilka skutecznych kontr, zmniejszając tym samym dystans punktowy do jednego (14:13). Tym razem to Polacy poprosili o time-out, po którym Niemcy zepsuli zagrywkę, a Piotr Kantor skutecznie zablokował rywala. Chwilę później świetna zagrywka posłana pomiędzy naszych zawodników ponownie zniwelowała stratę punktową niemieckiej drużyny. Dobra postawa w polu pary Dollinger/Flüggen dała im aż 6 piłek setowych. Polacy dzielnie się bronili, jednak emocjonująca gra na przewagi zakończyła się wygraną niemieckiej pary 26:24.

Po pełnej zwrotów akcji pierwszej partii druga była zdecydowanie bardziej zacięta. Gra toczyła się punkt za punkt (5:5). Dopiero wtedy Polakom udało się złapać dwupunktową przewagę nad Niemcami. Po ataku Dollingera w siatkę biało-czerwoni prowadzili już 14:10. Polacy także popełniali błędy własne, a rywale prezentowali się coraz lepiej. Po kolejnej emocjonującej końcówce i niewykorzystanych setballach Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali 21:23, kończąc tym samym swój udział w turnieju w Starych Jabłonkach.

Łosiak/Kantor POL [21] – Dollinger S./Flüggen GER [26] 0:2
(24:26, 21:23)
Kolejny polsko-niemiecki pojedynek o awans do drugiej rundy stoczyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przeciwko Arminowi Dollingerowi i Clemensowi Wicklerowi. Od początku toczyła się zacięta walka, jednak Polakom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (7:4), które utrzymywali przez dłuższy czas tego seta. Obie drużyny popisywały się udanymi blokami oraz mocnymi atakami, ale świetna zagrywka Grzegorza Fijałka i czujność Mariusza Prudla pod siatką dała Polakom zwycięstwo 21:17.

Kolejna partia miała niemal taki sam przebieg – gra na początku była wyrównana (4:4). Polacy ponownie, krok po kroku, powiększali swoją przewagę nad rywalami (9:6), ale reprezentanci Niemiec nie poddawali się. Polacy zdołali jednak wykorzystać swoje doświadczenie i po udanym bloku Mariusza Prudla prowadzili już 13:8. Grzegorz Fijałek dokładnie przyjął mocny serwis Clemensa Wicklera, a Mariusz Prudel posłał punktową zagrywkę (16:9). W końcówce oba zespoły popełniały błędy własne, ale sprytne przebicie piłki nad siatką Grzegorza Fijałka doprowadziło do wygranej Polaków 21:12. W meczu II rundy biało-czerwoni zmierzą się z łotewską parą Samoilovs/Smedins J.

Fijałek/Prudel POL [1] – Dollinger A./Wickler GER [25] 2:0
(21:17, 21:12)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved