Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Francesca Ferretti nie zagra na mistrzostwach świata?

Francesca Ferretti nie zagra na mistrzostwach świata?

fot. FIVB

Francesca Ferretti, rozgrywająca reprezentacji Włoch, może nie zagrać w najważniejszej imprezie kadrowego sezonu - mistrzostwach świata. Wszystko przez kontuzję, której nabawiła się w przedostatnim meczu I. dywizji World Grand Prix.

Dla trenera Marco Bonnity kontuzja 30-letniej rozgrywającej mistrzyń Włoch jest drugim tego typu przypadkiem w ostatnich miesiącach. Wcześniej selekcjoner musiał szukać zastępczyni dla Lucii Bosetti.

Cała sytuacja miała miejsce w Kaliningradzie podczas meczu Włoszek z Niemkami. W drugim secie Francesca Ferretti zmuszona była opuścić boisko z powodu bólu prawego kolana. W poniedziałek dokonano prześwietlenia, które wykazało uszkodzenie łąkotki u zawodniczki. Dzień później siatkarka była operowana w klinice Villa Stuart przez profesora Marianiego, a całej operacji asystował lekarz reprezentacji narodowej Włoch, dr. Roberto Vannicelli. Według strony federvolley.it operacja trwała około pół godziny i zakończyła się sukcesem. Włoska rozgrywająca rozpoczęła już okres rehabilitacji, ale nie wiadomo, czy uda jej się wystąpić w mistrzostwach świata.

źródło: federvolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved