Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Budowlani Łódź trenują wciąż w okrojonym składzie

Budowlani Łódź trenują wciąż w okrojonym składzie

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Łódź trenują przed sezonem Orlen Ligi na własnych obiektach, a w planach mają jeszcze udział w kilku turniejach towarzyskich. Nie wiadomo, czy w tym sezonie w barwach łódzkiej drużyny wystąpi Magdalena Damaske.

Budowlane przygotowania do nowego sezonu Orlen Ligi rozpoczęły 1 sierpnia. Na zajęciach brakowało wówczas libero Doroty Medyńskiej, środkowej Aleksandry Sikorskiej, rozgrywającej Emilii Kajzer, atakującej Sanji Popović oraz przyjmującej Magdaleny Damaske. Cztery pierwsze zawodniczki były w kadrze na World Grand Prix. Jeśli chodzi o Damaske, to jak informuje serwis sport.pl, wciąż przechodzi rehabilitację po kontuzji i nie wiadomo, czy w ogóle w przyszłym sezonie zagra w Budowlanych. W dodatku Gedania Gdańsk, dotychczasowy klub przyjmującej reprezentacji Polski juniorek, domaga się zgodnie z przepisami PZPS-u dość wysokiego ekwiwalentu za wyszkolenie zawodniczki. Razem z pierwszą drużyną ćwiczyły zawodniczki z Młodej Orlen Ligi: Julia Brzezińska, Joanna Pacak oraz Magdalena i Maria Woźniczki. Niestety, mimo awizowania dość szerokiego składu (19 zawodniczek) Młodej Ligi kilka siatkarek w ogóle nie pojawiło się na zajęciach prowadzonych przez trenera Pasińskiego. Atakująca Patrycja Drożdzińska zagra w drugoligowym AZS-ie Politechnika Śląska Gliwice, Julia Głoskowska i Malwina Stroińska wybrały drugoligowy ŁKS II Łódź, gdzie wystąpią również w rozgrywkach juniorskich. Wciąż nie jest ustalona przynależność klubowa kilku innych zawodniczek.

W ostatnim czasie z Budowlanymi ćwiczy Wioletta Szkudlarek, doświadczona środkowa, wychowanka ŁKS-u. – Wiola tylko z nami trenuje, nie będzie grała w naszej drużynie w Orlen Lidze – rozwiewa wątpliwości Marcin Chudzik, prezes klubu. W czwartek do składu dołączyły już Sikorska i Kajzer. W poniedziałek treningi rozpocznie także Medyńska. – Jesteśmy w Łodzi i nie mamy już innych planów. Skupiamy się na zajęciach w Budowlanych – mówi Kajzer. Pierwszymi sprawdzianami podopiecznych Adama Grabowskiego będą sparingi z Aluprofem Bielsko-Biała, które odbędą się 29-30 sierpnia w Atlas Arenie. Tydzień później (6 września) Budowlane rozegrają dwumecz z Legionovią Legionowo w Uniejowie. Pierwszym turniejem z udziałem Budowlanych będą zawody w Gliwicach (10-11 września). Oprócz łodzianek zagrają Chimik Jużnyj (mistrz Ukrainy) oraz reprezentacja Kamerunu. – Ekipa z Afryki przygotowuje się do mistrzostw świata we Włoszech, dlatego fajnie będzie zmierzyć się z taką ekipą – mówi Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

W terminie 19-21 września w Rzeszowie odbędzie się turniej z udziałem Budowlanych, Developresu Rzeszów, Muszynianki Muszyna, Aluprofu Bielsko-Biała, Legionovii Legionowo oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatnim sprawdzianem będzie dwumecz z ostrowiankami (Opatów, 26-27 września).Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved