Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman ostro o Antidze i braku Kurka na MŚ

Zbigniew Bartman ostro o Antidze i braku Kurka na MŚ

fot. Arkadiusz Kogut / Jastrzębski Węgiel

- Dla mnie to nie jest kwestia formy, a pozbywanie się ludzi, którzy mają własne zdanie i coś do powiedzenia. Kurek nie podpasował Antidze, więc musi odejść... - twierdzi Zbigniew Bartman, z którego Stephane Antiga zrezygnował już dużo wcześniej.

Brak Bartosza Kurka w kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata wciąż wywołuje ogromne emocje. Stephane Antiga ogłosił skład wcześniej, niż planował, jeszcze w trakcie trwania memoriału Wagnera. Kurek, dla którego zabrakło miejsca w czternastce, spakował się i wyjechał z Krakowa. Chociaż francuski szkoleniowiec przekonuje, że decyzja miała wyłącznie przyczyny sportowe, niewielu kibiców w to wierzy. Nie wierzy w to również Zbigniew Bartman, z którego Antiga zrezygnował już dużo wcześniej. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla swoje zdanie w tej sprawie przedstawił na jednym z portali społecznościowych.

Wpis Zbigniewa Bartmana (pisownia oryginalna):

Po kilku przemyśleniach przyszedł czas, żebym również ja przedstawił swoje zdanie na temat braku Bartka na MŚ.Po pierwsze: Bartek to IKONA polskiej siatkówki. Najlepszy siatkarz ostatniej dekady (sukcesy, wyróżnienia indywidualne). Zawodnik, który w pojedynkę potrafi rozstrzygać losy spotkań.

Po drugie: był bez formy? Pytam się, kiedy ta forma została sprawdzona? W tym roku w Reprezentacji polscy kibice mieli okazję oglądać Bartka tylko podczas rozgrzewki. W sytuacjach meczowych praktycznie nie dostał żadnej szansy.

Po trzecie: Kurek w formie, czy też bez, to wciąż ten sam Kurek, który prowadził Reprezentację Polski do wszystkich sukcesów w ostatnich 6 latach! Doświadczenie i talent to podstawa w takim turnieju jak MŚ (które trwają 3 tyg!). Ani jednego, ani drugiego Kurkowi odmówić nie można. W 2011 r. przed Pucharem Świata, Bartek też miał problemy z plecami… Jak grał i jaki był wynik wszyscy wiemy.

Podsumowując: dla mnie to nie jest kwestia formy, a pozbywanie się ludzi, którzy mają własne zdanie i coś do powiedzenia. Kurek nie podpasował Antidze, więc musi odejść…

Ale nie zapominajmy o pięknym sloganie promującym kadencję Antigi: „Wszystkie ręce na pokład”…

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved