Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sebastian Michalak: Ostatnie tygodnie były mocno męczące

Sebastian Michalak: Ostatnie tygodnie były mocno męczące

fot. archiwum

W Mysłowicach pomimo wylanych hektolitrów potu humory na treningach dopisują. Pod nieobecność kontuzjowanej Eweliny Polak z silesiankami do sezonu przygotowuje się wychowanka klubu, Marzena Patryarcha.

Silesia Volley pod nieobecność nowego szkoleniowca, Rafała Kalinowskiego, który do minionego wtorku przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek, trenowała pod okiem dotychczasowego pierwszego trenera  Sebastiana Michalaka.Poza dużym zmęczeniem, które mocno daje się we znaki, możemy być zadowoleni. Ostatnie tygodnie były dla dziewczyn mocno męczące, bowiem przerzuciły w tym czasie tony żelastwa i przebiegły kilkanaście ładnych kilometrów. Dla sztabu szkoleniowego najważniejszą informacją jest fakt, iż nikt w drużynie nie narzeka na urazy – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Michalak.

Jak informowaliśmy wcześniej, w przygotowaniach Silesii Volley nie uczestniczy jedynie Ewelina Polak. Pozyskana latem rozgrywająca zmaga się z drobną kontuzją i na początku września powinna wznowić treningi. – Ewelina jest już po zabiegu stawu skokowego. Jako że bardzo trudno prowadzi się zajęcia, w których uczestniczy tylko jedna rozgrywająca, w treningach uczestniczy nasza wychowanka, Marzena Patryarcha – tłumaczy trener pierwszoligowca z Mysłowic, który dość niespodziewanie zrezygnował z funkcji pierwszego szkoleniowca Silesii Volley. – Sam i z pełną świadomością podjąłem tę decyzję. Mam wiele obowiązków, m.in. w Wydziale ds. Młodzieży PZPS i w Śląskim Związku Piłki Siatkowej, które nieco kolidują z prowadzeniem pierwszego zespołu. Do spraw, których się podejmuję, zawsze podchodzę sumiennie i rzetelnie. Nie chciałem kosztem treningów pierwszoligowej drużyny poświęcać się innym zadaniom, tak jak miało to miejsce w zeszłym sezonie, stąd decyzja, iż pierwszym trenerem Silesii Volley będzie Rafał Kalinowski, a ja zostanę jego asystentem – dodał Sebastian Michalak.

Silesianki we wrześniu mają zaplanowane trzy turnieje towarzyskie. Na początek pojadą do Krosna, następnie do Łodzi, a przed inauguracją sezonu będą gospodarzem tradycyjnej już imprezy z cyklu Silesia Cup.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved