Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Radosław Panas wraca do Częstochowy

Radosław Panas wraca do Częstochowy

fot. archiwum

Po pięciu latach Radosław Panas wraca do Częstochowy. Od nowego sezonu były trener m.in. Lotosu Trefla Gdańsk będzie prowadził młodych siatkarzy Norwida Częstochowa. Drużyna pod wodzą Panasa będzie występować w drugiej lidze.

Jestem na miejscu w Częstochowie i wielokrotnie rozmawialiśmy z prezesem na temat klubu i po kilku takich rozmowach otrzymałem propozycję współpracy, z której bardzo chętnie skorzystałem – powiedział o przenosinach pod Jasną Górę Radosław Panas. Nowy trener częstochowskiego Norwida pracował już w Częstochowie i przez trzy sezony prowadził wtedy AZS. Na kolejne trzy lata Panas zakotwiczył w stolicy, gdzie był pierwszym trenerem AZS-u Politechniki Warszawskiej, a następnie pracował w AZS-ie Olsztyn i Treflu Gdańsk. Warto dodać, że Panas jako zawodnik przez bardzo długi czas był związany z miastem spod Jasnej Góry i przez kilkanaście lat bronił barw częstochowskich akademików (lata 1989-1995 i 1997-2004) – Chciałbym tą moją wiedzę, którą zdobyłem w reprezentacji oraz w czasie pracy w PlusLidze, przekazać innym, tak by się nie zmarnowała – przyznał Strefie Siatkówki Panas.

Od pewnego już czasu nowy trener Norwida obserwował swoich nowych graczy, więc zna potencjał drugoligowego zespołu. – Z tego, co obserwowałem, mamy kilku fajnych chłopaków w drużynie, a trzeba też pamiętać, że już czterech ze składu sprzed dwóch lat gra w PlusLidze, więc to pokazuje, jaki potencjał ma ten klub. Teraz jedziemy na obóz i poznam chłopaków lepiej – stwierdził nowy szkoleniowiec Norwida Częstochowa.

Przez wiele lat Panas trenował głównie seniorskie drużyny, czy łatwo będzie mu przestawić się na siatkówkę młodzieżową? – Czy to będzie trudne, czy łatwe – będzie można dopiero ocenić po pierwszych tygodniach wspólnej pracy. Mam jednak doświadczenie z młodymi zawodnikami, bowiem nie raz w plusligowych zespołach sprowadzaliśmy i pracowaliśmy z młodymi graczami. Wiem więc, że są to chłopaki, którzy ciężko pracują i starają się wynieść z treningów jak najwięcej – ocenił Radosław Panas.To ambitni i pracowici ludzie, więc zobaczymy, co współpraca przyniesie – dodał.Z pozyskania nowego szkoleniowca radości nie ukrywa Krzysztof Wachowiak.Grzechem byłoby nie skorzystać z doświadczenia trenerskiego i zawodniczego Radosława Panasa – otwarcie stwierdził prezes Norwida Częstochowa. – Porozumieliśmy się bardzo szybko. W przeszłości Radosław Panas pracował już z młodzieżą, a w ostatnich klubach łączył też doświadczenie z młodością – dodał. Jak przyznał prezes Norwida, trener Radosław Panas ma wnieść do Norwida trochę świeżości i zapewnić młodym zawodnikom najwyższy poziom szkolenia. – Chciałbym wprowadzić w klubie trochę nowej jakości i jestem pewny, że trener Panas nam to zapewni – ocenił.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved