Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Mam nadzieję, że Bartek wszystko przemyśli

Mirosław Przedpełski: Mam nadzieję, że Bartek wszystko przemyśli

fot. archiwum

- Trudno teraz wybiegać w przyszłość, ale mam nadzieję, że Bartek wszystko przemyśli, coś zrozumie i za jakiś czas w dobrej kondycji wróci do reprezentacji - mówi prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski, o Bartoszu Kurku, którego zabraknie na mistrzostwach świata.

Stephane Antiga pominął Bartosza Kurka przy budowaniu czternastoosobowej kadry na mistrzostwa świata, tłumacząc to jego słabszą dyspozycją sportową. – Bartek jest klasowym zawodnikiem, tylko pod warunkiem, że jest w pełni formy. On nie doszedł do wysokiego poziomu sportowego, nie mógł być liderem drużyny. To trudna sytuacja. Kibice wiedzą, że Bartek potrafi niemal w pojedynkę wygrywać mecze. Ale wiem, że problem z Bartkiem był od dłuższego czasu, to nie jest nowa rzecz, która wyskoczyła i nas zaskoczyła – przyznaje prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.Od dłuższego czasu o Bartku dyskutowaliśmy. Nie mógł dojść do poziomu sportowego i nie potrafił sobie z tym poradzić – dodaje w wywiadzie dla serwisu sport.pl.

W lipcu prezes Przedpełski interweniował po konflikcie Kurka z Antigą, o którym jednak kibice nie zostali szeroko poinformowani. – Nie ma co już o tym rozmawiać. Skupmy się na tym, co jest. Na pewno jak na mistrzostwach drużynie nie pójdzie, to wszyscy do tej sprawy wrócą. Ale ja wierzę, że będzie dobrze. Wierzę w Antigę, w to, że tworzy dobrą grupę ludzi walczących, wspierających się, wyrównanych. U niego nie ma słabych, niepotrzebnych siatkarzy – twierdzi Mirosław Przedpełski, który odniósł się również do wcześniejszego wyjazdu Bartosza Kurka z Krakowa. – Kurek to ambitny chłopak, a każdy byłby w takiej sytuacji poruszony. Sam pewnie też bym wyjechał. Czasem lepiej tak zrobić, żeby się nie pokłócić na amen. Trudno teraz wybiegać w przyszłość, ale mam nadzieję, że Bartek wszystko przemyśli, coś zrozumie i za jakiś czas w dobrej kondycji wróci do reprezentacji – dodaje prezes PZPS-u.

Cały wywiad Łukasza Jachimka w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved