Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Dominacja Serbii, ciekawie w grupie II

ME juniorek: Dominacja Serbii, ciekawie w grupie II

Coraz ciekawiej robi się w grupie II ME juniorek, gdzie nie ma już zespołu bez porażki. W poniedziałek po raz pierwszy zeszły pokonane z parkietu Belgijki i Słowenki. W grupie I trwa dominacja młodych siatkarek Serbii. We wtorek zespoły odpoczywają.

W grupie I trzecie zwycięstwo odniosły Serbki i są niekwestionowanym liderem tabeli, który w trzech meczach nie stracił nawet seta. Serbia w poniedziałek odprawiła Bułgarię, której sytuacja w tabeli z dwoma punktami na koncie nie wygląda teraz ciekawie. Znów świetny mecz rozegrała Tijana Bosković, która zdobyła dla swojego zespołu 18 punktów. Bardzo cenne zwycięstwo odniosły Czeszki, które 3:0 pokonały reprezentację Holandii. Zwycięstwo dało im awans na drugie miejsce w tabeli, ale o półfinał będzie ciężko, bowiem przed nimi jeszcze mecz z Serbią. Najwięcej punktów dla swojego zespołu – 16 – zdobyła Anna Sucha. Nie było niespodzianki w ostatnim poniedziałkowym meczu w Tartu – Estonia gładko przegrała 0:3 z Grecją, która wciąż walczy o awans do strefy medalowej. Najskuteczniejsza w zwycięskim zespole była Anthi Vasilantonaki, która zdobyła w tym meczu 19 punktów.

6. Estonia    3 0 pkt. 0:9

Niezwykle ciekawie wygląda sytuacja w grupie II, gdzie po trzech kolejkach jeszcze pięć drużyn ma szanse na awans do półfinału. Rosjanki po niedzielnej wpadce z Belgią tym razem wygrały 3:1 z niepokonaną do tej pory Słowenią i zrównały się z nią punktami. Po pierwszym secie pachniało jednak niespodzianką, gdy nieobliczalne Słowenki prowadziły 1:0. Potem jednak Angelina Sperskaite (17 pkt.) i jej koleżanki odwróciły losy meczu. Zatrzymana przez Turcję została również reprezentacja Belgii, która miała już na swoim koncie wygrane z Włochami i Rosją. Tym razem Belgijki po wygraniu pierwszego seta straciły koncepcję gry i to rywalki przejęły inicjatywę. Świetnie spisywała się Pelin Aroguz, która zdobyła w tym spotkaniu 20 punktów. Nie było niespodzianki w meczu Finlandii z Włochami, chociaż gospodyniom udało się wygrać pierwszego seta w tym turnieju. Przeżywające wyraźny kryzys Włoszki wciąż jednak mają szanse na awans do półfinału. Najskuteczniejsza w zespole „Azzurrich” była Anna Nicoletti (20 punktów). Wtorek jest dniem przerwy, zespoły do rywalizacji powrócą w środę.

Rosja – Słowenia 3:1
(23:25, 25:22, 25:23, 25:20)
Turcja – Belgia 3:1
(17:25, 25:15, 25:22, 25:21)
Finlandia – Włochy 1:3
(17:25, 25:21, 18:25, 17:25)

1. Słowenia    3 6 pkt. 7:3
2. Rosja       3 6 pkt. 7:4