Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Letnie Igrzyska Młodzieży: Kmiecik i Macura w końcu z wygraną

Letnie Igrzyska Młodzieży: Kmiecik i Macura w końcu z wygraną

Dominik Kmiecik i Jakub Macura w swoim trzecim meczu grupowym w ramach Letnich Igrzysk Młodzieży odnieśli pierwszą wygraną. Polacy pokonali rywali ze Stanów Zjednoczonych i wciąż mają szanse na wyjście z grupy.

Po dwóch porażkach w pierwszym meczach grupowych Dominik Kmiecik i Jakub Macura w końcu odnieśli upragnione zwycięstwo. Polacy w dwóch setach pokonali we wtorek amerykańską parę Louis Richard i Torey DeFalco i wciąż mają szanse na wyjście z grupy.

Rywale w pierwszym secie postawili jednak biało-czerwonym twarde warunki. Polacy wygrali po zaciętej końcówce 21:19 i wcale nie byli pewni wygranej, tym bardziej że w poprzednich dwóch spotkaniach z każdą minutą grali słabiej. Tym razem Macura i Kmiecik nie odpuścili, grając ambitnie do końca, i w drugiej partii wysoko pokonali Amerykanów, do 14.

W środę w rozgrywkach Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nanjing nastąpi przerwa, w czwartek Polacy zmierzą się z całkiem niezłą parą z Indonezji, a w piątek zagrają z rywalami z Rwandy, którzy wydają się być najsłabszym zespołem w grupie.