Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joker Świecie zszedł z gór do hali

Joker Świecie zszedł z gór do hali

fot. archiwum

Podopieczne Mariusza Bujka zakończyły już obóz kondycyjny w Tatrach i powróciły do zajęć na siłowni. Dzisiaj siatkarki Jokera Świecie rozpoczną treningi z piłkami, a we wrześniu czeka je cała seria gier sparingowych i turniejów.

Beniaminek ze Świecia zakończył kolejny etap przygotowań do sezonu, w którym zadebiutuje na boiskach zaplecza Orlen Ligi. Siatkarki Jokera po kilku treningach na własnych obiektach wyjechały na kilkanaście dni do Zakopanego, gdzie w górskich warunkach pracowały nad kondycją i wytrzymałością. – Obóz możemy uznać za udany. Co prawda pogoda nas nie rozpieszczała, ale zrealizowaliśmy główne założenia przygotowawcze – relacjonował trener Jokera Świecie. – Dziewczyny odbyły kilka wycieczek wysokogórskich, podczas których miały do czynienia z różnymi warunkami atmosferycznymi. Poza upałem w górnych partiach Tatr miały do czynienia i z deszczem, i z gradem, i z mrozem. Początkowo było sporo przerażenia, ale teraz do tych wspomnień wracamy z uśmiechem – dodał Mariusz Bujek.

Joker obóz kondycyjny w Tatrach Wysokich zakończył w piątek, a zawodniczki rozjechały się do domów. – Po tak ciężkich treningach dałem dziewczynom dwa dni wolnego na odpoczynek. W poniedziałek wznowiliśmy treningi na siłowni – tłumaczył w rozmowie ze Strefą Siatkówki szkoleniowiec beniaminka I ligi kobiet, który powoli odchodzi od mocno wyczerpujących zajęć kondycyjno-siłowych. – Od dzisiaj rozpoczynamy przygotowania w hali, bardziej koncentrując się na zajęciach z piłką – mówi trener Bujek, podkreślając, iż jego zespół będzie trenował na własnych obiektach do września. Następnie drużyna ze Świecia rozpocznie testowanie rozwiązań taktycznych i sprawdzanie aktualnej formy w sparingach i turniejach towarzyskich. – Na chwilę obecną na pewno pojedziemy na turnieje do Polic i Łodzi – zapowiada szkoleniowiec Jokera Świecie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved