Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gheorghe Cretu: Początek będzie bardzo ważny

Gheorghe Cretu: Początek będzie bardzo ważny

fot. archiwum

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin przygotowują się do premierowego sezonu w PlusLidze. - Lubię jednak budować zespół od podstaw. Choć na pewno będzie to ciężka praca - przyznał po pierwszych treningach nowy szkoleniowiec lubinian, Gheorghe Cretu.

Co pan myśli o swoim zespole na początku przygotowań?

Gheorghe Cretu: To jest zupełnie nowa grupa ludzi. Ale podobnie jest w wielu zespołach w tym sezonie. Lubię jednak budować zespół od podstaw. Choć na pewno będzie to ciężka praca.

Patrząc na skład Cuprum, co może pan powiedzieć o przyszłości zespołu w rozgrywkach PlusLigi?– Walka o mistrzostwo będzie bardzo wyrównana. Na pewno cztery drużyny trochę odstają poziomem od reszty. Jeśli chodzi o pozostałe ekipy, to każdy będzie w stanie wygrać z każdym.

Dlaczego wybrał pan pracę w Lubinie?

– Otrzymałem tu interesującą ofertę. Jak już też wspomniałem, lubię budować nowe zespoły. Spodobała mi się idea tworzenia tutaj drużyny, więc jestem.

Pana asystentem będzie dotychczasowy pierwszy trener Paweł Szabelski. Co może pan o nim powiedzieć?

– Na pewno musimy się jeszcze dobrze poznać. Na razie nie mieliśmy na to jeszcze zbyt wiele czasu. Na pewno to miły facet i chętny do pomocy. Pracuje w Lubinie dłużej niż ja, więc mam nadzieję na owocną współpracę.

Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie, jeśli chodzi o przygotowania do sezonu?

– Najbliższe 2-3 tygodnie poświęcimy na przygotowanie atletyczne. Potem przyjdzie pora na szkolenie techniki. Będziemy też pracować z piłkami, by ciągle mieć kontakt z siatkówką. Po tym okresie rozpoczniemy mecze sparingowe. Myślę, że będzie to początek września. Wtedy będziemy mogli sprawdzić, w jakim miejscu jesteśmy. Początek będzie dla nas niezwykle ważny. Mam nadzieję, że w pełni zdrowia i sił przystąpimy do sezonu.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved