Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > D. Muserskij: Polska będzie jedną z najlepszych drużyn w mundialu

D. Muserskij: Polska będzie jedną z najlepszych drużyn w mundialu

fot. archiwum

Rosjanie pomimo porażki w ostatnim meczu memoriału H. J. Wagnera stanęli na najwyższym stopniu podium. - Dla mnie ta nagroda indywidualna nie ma większego znaczenia - mówił po meczu Dimitrij Muserskij, MVP turnieju rozgrywanego w Krakowie.

W bardzo dramatycznym spotkaniu reprezentacja Polski na zakończenie memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokonała Rosjan 3:2. Po wysoko wygranej przez mistrzów Europy inauguracyjnej odsłonie meczu obraz gry wyrównał się i to biało-czerwoni triumfowali w tym prestiżowym starciu obu drużyn. – Jeśli mam się odnieść do naszej psychiki, to dla nas najważniejsze było, aby wygrać dwa sety. Po nich przestaliśmy grać swoją siatkówkę – mówił po tym spotkaniu Dimitrij Muserskij, który został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem krakowskiego turnieju. – Zdaję sobie sprawę z tego, że w takich momentach czasami trudno jest się zmobilizować i grać dalej na tym samym poziomie. Kiedy osiągnęliśmy wynik 2:1, coś się w naszej grze zacięło. Ciągle siedziało nam to z tyłu głowy, że osiągnęliśmy swój cel i nie mogliśmy o tym zapomnieć. Skutkiem tego, niestety, jest nasza porażka – komentował postawę swojego zespołu środkowy reprezentacji Rosji.

Jak przyznał sam zawodnik, indywidualne wyróżnienie nie jest dla niego najważniejsze. – Nigdy się nie poddaję, zawsze gram do ostatniej piłki. Dla mnie ta nagroda indywidualna nie ma większego znaczenia, najważniejszy jest wynik i końcowy rezultat naszej reprezentacji – powiedział Muserskij.

Reprezentant naszych sąsiadów odniósł się również do zmian, które zaszły w szeregach polskiej ekipy w tym sezonie. – W polskiej drużynie pojawiło się wiele nowych nazwisk. Ci siatkarze, którzy wzmocnili tę reprezentację, są bardzo mocni. Każdy z nich ma swój własny styl gry, są to zawodnicy o naprawdę dużych umiejętnościach. Myślę, że są godnymi następcami dla swoich poprzedników i będą walczyć o jak najlepszy rezultat dla swojego kraju w mistrzostwach świata. Moim zdaniem Polska będzie jedną z najlepszych drużyn występujących w mundialu – ocenił siatkarz sbornej.W końcówce drugiego seta Polakom udało się odwrócić losy partii, przy bardzo żywiołowym dopingu publiczności zgromadzonej w Kraków Arenie. – Kiedy tysiące fanów krzyczą, tańczą i śpiewają, bardzo trudno jest grać przeciwko takiemu zespołowi. To na pewno bardzo pomaga także polskiej reprezentacji na boisku. Trudno jest nam ich nawet przekrzyczeć, gdy mówimy do siebie – dodał Muserskij. Rosjanie w swojej grupie zmierzą się m.in. z reprezentacjami Chin i Bułgarii, które występowały również na zakończonym wczoraj memoriale Huberta Wagnera. – Cały ten turniej pomoże nam w lepszym przygotowaniu się do mundialu – podsumował MVP turnieju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved