Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper Wyszków przygotowuje się do obrony tytułu

Camper Wyszków przygotowuje się do obrony tytułu

fot. archiwum

Mistrzowie pierwszej ligi mężczyzn - siatkarze Campera Wyszków - trenują już od ponad dwóch tygodni. Wyszkowianie szlifują formę na obiektach w swoim mieście i czekają na pierwszy sparing z lokalnym rywalem, Pekpolem Ostrołęka.

Zespół Campera Wyszków treningi po wakacyjnej przerwie wznowił 4 sierpnia. Od początku przygotowań wyszkowianie trenowali w niepełnym składzie, brakowało w ich szeregach bowiem wypożyczonego z Asseco Resovii Rzeszów Jakuba Peszki. 22-letni przyjmujący reprezentował barwy Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas uniwersyteckich mistrzostwach Europy rozgrywanych w Rotterdamie. Od ponad tygodnia podopieczni Jana Sucha trenują w komplecie. – Trenujemy we własnych obiektach dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku. Weekendy na szczęście są wolne, więc można jeszcze trochę pożyć wakacjami. Skupiamy się przede wszystkim na kondycji fizycznej, sile i technice indywidualnej. Powoli zaczynamy etap zgrywania się i łączenia w całość – powiedział mistrz I ligi z ubiegłego sezonu Bartosz Zrajkowski.

W szeregach Campera doszło do kilku zmian, z zespołem pożegnali się Waldemar Świrydowicz i Adrian Stańczak, którzy zatrudnienie znaleźli w klubach z PlusLigi. Do ligowych rywali Campera odeszli Dominik Zalewski (Pekpol Ostrołęka), Jakub Urbanowicz (Ślepsk Suwałki) oraz Paweł Pietkiewicz (AZS AGH 100RK Kraków). Jednak trzon zespołu został utrzymany. – Wielkie kluby w taki sposób budują swoją potęgi, bazują na stabilizacji kadry. Według mnie w tym sezonie stać nas będzie na wysokie miejsce w tabeli. My oczywiście celujemy jak najwyżej i chcemy obronić mistrza. Trzeba mierzyć wysoko, dopiero wtedy można osiągnąć pożądane efekty – powiedział Zrajkowski.Jak wiadomo jednak, trudniej się broni niż zdobywa mistrza – dodał.

Klub z Wyszkowa zdecydował się postawić na młodych zawodników, w ich szeregach zagra m.in. Tobiasz Wojtkowski, dla którego Camper będzie pierwszym seniorskim klubem w karierze. – Seniorska siatkówka dużo się różni od młodzieżowej. Jest to dla mnie spory przeskok, bo nie mam tyle siły co koledzy z drużyny, a to już jest bardzo potrzebne w dorosłej siatkówce. Również tutaj jest ustalana taktyka. Nie mówię, że w młodzieżówce tego nie ma, ale w seniorach taktyka jest już ustalana pod każdą drużynę. Również czuję, że trochę technicznie odstaje od chłopaków, ale mam nadzieję, że to nadrobię – powiedział nowy przyjmujący Campera. Wojtkowski będzie także jedynym wyszkowianinem w składzie Campera, z pewnością będzie to dla niego dodatkowa motywacja, ale też presja. – Cieszę się bardzo, że mogę grać w Camperze. Pochodzę z Wyszkowa, ale nie odczuwam jakiejś ogromnej presji. Prawda, na mecze będzie przychodziła moja rodzina, znajomi, ale to tylko będzie mnie pozytywnie budowało i mam nadzieję, że poradzę sobie z presją – dodał Wojtkowski.Oprócz niego do składu dołączyli Rafał Faryna, który do tej pory występował w ekipie Cerrad Czarnych Radom, Damian Sobczak – srebrny medalista rozgrywek zaplecza PlusLigi z poprzedniego sezonu, wspomniany wcześniej Peszko oraz Jakub Kowalczyk. Ci zawodnicy w połączeniu z doświadczonymi graczami z poprzedniego sezonu mają zapewnić klubowi z Wyszkowa ponowną walkę o mistrzowski tytuł. Jednak chętnych, aby pokrzyżować plany Camperowi w tym sezonie będzie więcej. I liga została zwiększona do 14 drużyn, a co za tym idzie siatkarzy z Wyszkowa czeka granie co trzy dni. – Rzeczywiście, liczba meczów w tym sezonie jest o wiele większa, razem z meczami pucharowymi wychodzi spora liczba. Dlatego rozegramy trochę spotkań przed sezonem, by przygotować się fizycznie, ale i też mentalnie, żeby sprostać trudom ligowych meczów. Nie obawiam się, ponieważ mając wyrównany skład, wspieramy siebie nawzajem – zaznaczył Zrajkowski. A w kim rozgrywający Campera upatruje największego rywala? – Każda ekipa będzie chciała z nami wygrać, będą z nami grali bez stresu i na luzie – drużyny z Siedlec, Suwałk czy Września. Ale żadnej  ekip w lidze nie należy lekceważyć – zakończył.

Teraz przed podopiecznymi Jana Sucha pierwszy mecz kontrolny, w piątek siatkarze z Wyszkowa podejmą we własnej hali Pekpol Ostrołęka, następnie wyjadą na test-mecz do Olsztyna. A na początku września w Wyszkowie zostanie rozegrany turniej o Puchar Burmistrza, w którym udział oprócz gospodarzy wezmą 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska, Ślepsk Suwałki i Pekpol Ostrołęka. Następnie Camper wyjedzie na dwa turnieje towarzyskie do Ostrołęki i Suwałk, a rozgrywki ligowe zainauguruje na własnym parkiecie meczem z SMS-em PZPS Spała.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved