Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Bułgarzy i Chińczycy zadowoleni z udziału w memoriale Wagnera

Bułgarzy i Chińczycy zadowoleni z udziału w memoriale Wagnera

fot. archiwum

- Wszystko, co założyłem przed turniejem, udało się zrealizować. Sprawdziłem różne warianty ustawienia i przetestowałem wszystkich zawodników - mówił po memoriale Wagnera trener Plamen Konstantinow. Z udziału w turnieju zadowoleni byli również Chińczycy.

Reprezentanci Chin do Krakowa nie przyjechała w roli faworyta i chociaż nie odniosła żadnego zwycięstwa, pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Ostatniego dnia turnieju Chińczycy zmierzyli się z reprezentacją Bułgarii i bliscy byli wygranej. – Sam wynik nie jest zadowalający – przyznał Weijun Zhong, kapitan reprezentacji Chin. Trudno się dziwić, bowiem siatkarze z Azji bliscy byli zwycięstwa w całym meczu. Po dwóch wygranych setach i wyrównanej grze w pierwszej części czwartej partii gra Chińczyków zupełnie się posypała, w efekcie czego to Bułgarzy byli górą, zwyciężając do 17. – W czwartym secie straciliśmy koncentrację i możemy mieć o to pretensje tylko do siebie – ocenił kapitan reprezentacji Chin. Pomimo trzech porażek jest jednak zadowolony z turnieju. – Chcieliśmy podziękować organizatorom i przedstawicielom Polskiego Związku Piłki Siatkowej za szansę gry tutaj. Mogliśmy zmierzyć się z trzema czołowymi zespołami na świecie. To ważne na etapie przygotowań do mistrzostw świata, bo ten turniej będzie najważniejszy – wyjaśnił. Podczas zbliżających się mistrzostw świata Chińczycy zmierzą się w grupie z reprezentacjami Bułgarii i Rosji, z którymi grali także podczas tego turnieju.

Na zakończenie turnieju w Krakowie Chińczycy pokazali się z dobrej strony w bloku, który do tej pory był ich słabą stroną. Nie ustępowali także znacząco Bułgarom w ataku oraz przyjęciu. Popełnili jednak znacznie więcej błędów własnych (36 przy 28 błędach Bułgarów), szczególnie w decydujących momentach partii. – Dzisiaj utrzymaliśmy założenia taktyczne. Tym, czego zabrakło, jest doświadczenie, które było po stronie reprezentacji Bułgarii. Mam nadzieję, że na mistrzostwach świata będzie już inaczej – przyznał trener.

Postawę przeciwników docenił kaptan reprezentacji Bułgarii, Todor Aleksjew.Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy tutaj zagrać. Chiny nie są zespołem, z którym gra się łatwo – przyznał siatkarz. Jego drużyna w XII edycji Memoriału Huberta Wagnera zajęła trzecie miejsce, jednak zawodnik ocenia ten występ pozytywnie. – Cieszy wygrana z Chinami i ogólnie możemy być zadowoleni z występu tutaj. Popełniliśmy sporo błędów w zagrywce i kontratakach – ocenił zawodnik, jednocześnie podkreślając, że jego drużyna jest dopiero na drodze ku dobrej formie. – Patrząc na naszą grę, mamy jednak powody do radości. Pamiętajmy, że teraz nie jest czas na prezentowanie swojej najwyższej formy, taka powinna przyjść na mistrzostwa świata.Z występu swoich podopiecznych zadowolony był także Plamen Konstantinow, który turniej w Krakowie potraktował jako test formy swoich podopiecznych, jak i rozwiązań taktycznych. – Wszystko, co założyłem przed turniejem, udało się zrealizować. Sprawdziłem różne warianty ustawienia i przetestowałem wszystkich zawodników – wyjaśnił. Jak podkreślił szkoleniowiec, najcenniejszy dla niego był test rozgrywających. Szansę gry dostali bowiem wszyscy trzej, ale tylko dwóch z nich znajdzie się w czternastce na mistrzostwa świata. – Na przestrzeni kilkunastu dni ten skład będzie już wybrany – zadeklarował szkoleniowiec.

Jednocześnie trener Bułgarów dostrzegł mankamenty w grze swoich podopiecznych. Według niego tie-break w meczu z Chińczykami wynikał z braku koncentracji. – Cieszy mnie reakcja zespołu, kiedy przegrywaliśmy i to, że po dwóch przegranych setach wróciliśmy do gry. Nie jestem zadowolony z tego, jak zagraliśmy w drugim i trzecim secie. Mam wrażenie, że nie zagraliśmy do końca na serio, zlekceważyliśmy rywala, za co zapłaciliśmy cenę w postaci przegranych setów. Na szczęście nie przegraliśmy całego meczu – powiedział Konstantinow, który uważa, że ta lekcja może okazać się cenną dla jego podopiecznych, bowiem podczas mistrzostw mogą się powtórzyć takie spotkania. – Dlatego trzeba utrzymywać koncentrację od początku do końca – dodał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved