Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wałbrzyszanie wrócili z obozu w Borowicach

Wałbrzyszanie wrócili z obozu w Borowicach

fot. archiwum

W piątek siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wrócili z obozu w Borowicach. Dziś powrócili do treningów na własnych obiektach. Powoli zbliżają się także mecze kontrolne. Być może podopieczni trenera Janczaka zagrają towarzysko z reprezentacją Polski juniorów.

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych od 4 sierpnia wylewali siódme poty na dwutygodniowym obozie w Borowicach. Budowali na nim nie tylko formę fizyczną, ale także poznawali się, bowiem w zespole zaszło sporo zmian personalnych. – Takie zgrupowanie było nam bardzo potrzebne. W drużynie jest siedmiu nowych zawodników, więc na pewno muszą oni ze sobą poprzebywać i poznać się wzajemnie, a taki obóz zawsze scala ludzi – powiedział Krzysztof Janczak. – Na zgrupowaniu pracowaliśmy bardzo mocno. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w zbliżających się rozgrywkach. Poza tym obyło się bez kontuzji, więc jestem z tego bardzo zadowolony – dodał szkoleniowiec dolnośląskiego beniaminka.

Po awansie do I ligi do Victorii przeszło kilku znanych zawodników z występów na pierwszoligowym froncie. Na pewno umiejętności im nie brakuje, ale zadaniem szkoleniowca jest stworzenie z nich dobrze funkcjonującej maszynki, która będzie w stanie zagrozić najsilniejszym przeciwnikom. – Ściągnęliśmy chłopaków o nazwiskach stanowiących pewną jakość, natomiast jeszcze ich nie widziałem grających razem. Ale już po obserwacjach na obozie mogę powiedzieć, że stworzyłem zespół, który wytrwale dąży do celu. Wszyscy zawodnicy ambitnie pracowali i nikt nie mówił, że coś robi bez sensu. Także mentalnie ta drużyna jest już dobrze przygotowana. Siatkarsko zaczniemy rozwijać się dopiero od tego tygodnia. Myślę jednak, że chłopcy będą prezentowali przyzwoity poziom, gwarantujący awans do play-off – zaznaczył Janczak.

Od dziś wałbrzyszanie wracają do ciężkiej pracy, ale tym razem już na własnych obiektach. – Dalej będziemy bardzo intensywnie przygotowywać się do startu ligi, ale już pojawią się elementy czysto siatkarskie, powoli zaczniemy myśleć nad taktyką – skomentował Janczak. Beniaminka I ligi czeka także kilka gier kontrolnych, jednak ich dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany. Być może pierwsze mecze sparingowe Victoria rozegra z reprezentacją Polski juniorów, która od dziś trenuje w Wałbrzychu, przygotowując się do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej. Ponadto w połowie września podopieczni trenera Janczaka będą gospodarzem towarzyskiego turnieju, w którym udział wezmą: Stal AZS PWSZ Nysa oraz grający w Młodej Lidze Jastrzębski Węgiel, być może czwartym uczestnikiem będzie rywal z Niemiec. Przypomnijmy, że rozgrywki ligowe ruszają 27 sierpnia, a Victoria na inaugurację sezonu zmierzy się w wyjazdowym meczu ze Ślepskiem Suwałki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved