Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W sparingach Niemcy dwukrotnie lepsi od Azzurich

W sparingach Niemcy dwukrotnie lepsi od Azzurich

fot. FIVB

Na ostatniej prostej w przygotowaniach do siatkarskich mistrzostw świata siatkarze z Włoch i Niemiec rozegrali dwa spotkania kontrolne. Pierwsze odbyło się w sobotę w Cavalese, dzień później obie reprezentacje zmierzyły się ponownie - w Trydencie.

Pierwsze ze spotkań szkoleniowiec Azzurrich rozpoczął z Travicą na rozegraniu, Zaytsevem w ataku, Parodim i Lanzą na przyjęciu, środkowymi Anzanim i Piano oraz Rossinim na libero. Niemcy natomiast wyszli z Schoepsem w ataku, Kampą na rozegraniu Kaliberdą i Frommem w odbiorze oraz duetem Boehme/Broshog na środku. Vital Heynen zdecydował się też na manewr gry z dwoma libero: Tille i Steuerwaldem. Tę rywalizację można podzielić na dwie części, pierwsze dwie partii zdominowali gospodarze. Bardzo dobrze na skrzydle odnalazł się Filippo Lanza, problemów z efektywnością nie miał też Ivan Zaytsev. Niemcom sporo problemów sprawił serwis Matteo Piano, włoski środkowy skutecznie odrzucił rywali od siatki. Kontrolując sytuację, Azzurri wygrali odsłonę premierową 25:16, a drugi set 25:13. W partii trzeciej Mauro Berruto dość mocno przebudował skład, chociaż ciężar gry w ataku wciąż spoczywał na Zaytsevie. Po niemieckiej stronie siatki natomiast dzielił i rządził Grozer, który spotkanie rozpoczynał z poziomu kwadratu dla rezerwowych. Atakujący reprezentacji Niemiec był zdecydowanie najjaśniejszym punktem swojego zespołu, zdobywając w spotkaniu 21 oczek. Wygrana w trzecim secie wyraźnie podbudowała podopiecznych Vitala Heynena. Odsłona czwarta była najbardziej wyrównanym fragmentem spotkania. Praktycznie na przestrzeni całej partii utrzymywała się gra na styku. Włosi wciąż jednak mieli problemy ze znalezieniem recepty na Gyorgy Grozera, ulegając rywalom 23:25. Początkowo w tie-breaku wydawało się, że Włosi wrócą do swojego rytmu gry, jednak prowadzeni przez swojego asa Niemcy efektownie zakończyli partię i całe spotkanie, wygrywając 15:11 i w całym meczu 3:2.

Włochy Niemcy 2:3
(25:16, 25:13, 20:25, 23:25, 11:15)

Składy zespołów:Włochy: Anzani (8), Travica (5), Lanza (14), Piano (8), Zaytsev (12), Parodi (15), Rossini (libero), Sabbi (3), Baranowicz (1), Birarelli (5), Vettori (5) i Buti (2)
Niemcy: Broshog, Kampa (2), Kaliberda (4), Boehme (13), Schoeps (7), Fromm (9), Steuerwald (libero) oraz Tille (libero), Westphal (2), Andrei (4), Kuehner, Schwarz i Grozer (21)

Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu obu ekip szkoleniowcy umówili się na rozegranie pięciu partii, niezależnie od przebiegu spotkania. Pierwsze trzy partie padły łupem Niemców, dopiero w czwartej partii Azzurri przerwali serię rywali, wygrywając dwa kolejne sety. Testując różne warianty gry, Mauro Berruto tym razem zdecydował się na wyjątkowo ciekawy manewr. W przyjęciu obok Lanzy pojawił się Zaytsev, w ataku zagrał natomiast Luca Vettori. W drugiej partii Vettoriego zmienił Sabbi, a w trzeciej Włoch wrócił do zestawienia Parodi/Lanza na przyjęciu i Zaytsev w ataku. Na środku zagrali Piano z Birarellim. W kolejnych fragmentach meczu na boisku pojawił się Baranowicz, w wariancie z Sabbim w ataku. Nie był to koniec rotacji składem, Mauro Berruto sprawdzał wiele innych opcji. Typowo szkoleniowe podejście do meczu miało dać szkoleniowcowi odpowiedzi na kilka pytań, okazało się, że dobrze może się sprawdzać opcja z Zaytsevem na przyjęciu. Nieco mniej zmian było po niemieckiej stronie siatki. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Grozer, podobnie jak dzień wcześniej przekraczając próg 20 zdobytych oczek. W szeregach Azzurrich natomiast najlepiej punktującym zawodnikiem był Simone Parodi (15 punktów), jedno oczko mniej zdobył Ivan Zaytsev.

Włochy – Niemcy 2:3
(19:25, 22:25, 23:25, 25:20, 17:15)

Składy zespołów:

Włochy: Birarelli (7), Travica (1), Lanza (5), Buti (5), Vettori (2), Zaytsev (14), Rossini (libero), Anzani (3), Sabbi (11), Parodi (15), Piano (5), Baranowicz (1), Colaci (libero) i Randazzo (6)
Niemcy: Kampa (3), Kaliberda (8), Boehme (5), Grozer (21), Schwarz (12), Guenthoer (4), Tille (libero) oraz M. Steuerdwald (libero), Kuehner (1), Westphal (5), Fromm (6), Andrei (7), Zimmerman, Schoeps (6) i Broshog

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved