Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Paweł Zagumny: Trenuje się po to, żeby grać

Paweł Zagumny: Trenuje się po to, żeby grać

fot. archiwum

- Nie przypominamy sobie spotkań, które rozegraliśmy miesiąc czy pół roku temu - przyznał przed meczem z reprezentacją Rosji Paweł Zagumny. To ze Sborną biało-czerwoni zmierzą się ostatniego dnia memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Paweł Zagumny to bez wątpienia jeden z najlepszych rozgrywających na świecie. Po powrocie do reprezentacji ten doświadczony zawodnik wydaje się, że nie będzie grał pierwszych skrzypiec, ustępując miejsca młodemu Fabianowi Drzyzdze. Podczas krakowskiego memoriału trener Antiga pokazuje jednak, że nic jeszcze nie jest przesądzone. Popularny Guma w meczu z Bułgarami zmienił Drzyzgę, a przeciwko Chińczykom zagrał od pierwszej akcji. – Trenuje się po to, żeby grać, to taka wisienka na torcie. Każdy chce przebywać na boisku jak najdłużej, bo to element ogrywania się przed mistrzostwami świata – przyznał zawodnik.

W pierwszym spotkaniu memoriału, przeciwko powracającym do wysokiej dyspozycji Bułgarom, Drzyzga zagrał poprawnie, ale nie zachwycił. Z kolei Zagumny w meczu z reprezentacją Chin potwierdził swoją klasę. Chociaż trudno porównywać poziom obydwu drużyn, w korespondencyjnym pojedynku polskich rozgrywających wydaje się prowadzić Zagumny. Jeszcze niedawno trener Antiga zapowiadał, że to Drzyzga będzie numerem jeden. Czy ostatnie mecze coś zmieniły i teraz to Zagumny będzie kierować grą Polaków? Zawodnik, w swoim stylu, krótko ucina temat: – Nie wiem.

Coś więcej o dyspozycji zawodników kibicom, ale i zapewne samemu trenerowi z pewnością powie ostatni mecz memoriału. Biało-czerwoni zmierzą się w nim z Rosjanami. Dla kibiców konfrontacje ze Sborną zawsze należą do wyjątkowych wydarzeń. Zawodnicy podchodzą jednak do tych meczów z większym spokojem. – Każde spotkanie z Rosjanami jest dla nas ważne i tak też będzie tym razem – przyznał Zagumny, który występował w pamiętnym meczu podczas mistrzostw świata w Japonii, w którym to biało-czerwoni odesłali z turnieju Rosjan, a sami otworzyli sobie drogę do strefy medalowej. – Nie przypominamy sobie spotkań, które rozegraliśmy miesiąc czy pół roku temu. Co chwila my zmieniamy drużynę, oni także, więc nie ma to takiego znaczenia. Liczą się tylko obecne mecze – ocenił zawodnik. Jednocześnie przyznał, że liczy na dobry występ ostatniego dnia turnieju. Konfrontacja z Rosjanami z pewnością będzie, nie tylko dla kibiców, przedsmakiem zbliżających się mistrzostw. – Mam nadzieję, że zagramy zarówno dobre spotkanie w poniedziałek, jak i podczas mistrzostw świata – przyznał zawodnik.Dla wszystkich reprezentacji memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest pierwszym poważnym testem przez zbliżającym się czempionatem. Trenerzy rotują składami, testując różne rozwiązania taktyczne. – Obejrzeliśmy dwa sety ze spotkań, które Rosjanie do tej pory rozegrali, ale grali w różnych zestawieniach – powiedział rozgrywający reprezentacji Polski. – W poniedziałek mamy odprawę ale myślę, że będziemy po niej dobrze przygotowani – dodał.

Chociaż Rosjanie mają na swoim koncie już dwa pewne zwycięstwa podczas memoriału, ich forma daleka jest od ideału. Borykają się także z problemami zdrowotnymi (zarówno kontuzje, jak i angina). Pomimo braku niektórych zawodników Zagumny nie uważa, że wpłynie to negatywnie na ich grę. – O drużynach takich jak Rosja czy Brazylia nie można powiedzieć, że grają słabo. Mają taki potencjał, taki materiał ludzki, że w każdej chwili znajdą nawet dwóch zawodników na to miejsce – ocenił siatkarz.

Początek mistrzostw świata zbliża się dużymi krokami. Na inaugurację biało-czerwoni zmierzą się na Stadionie Narodowym z Serbami. – Miejmy nadzieję, że ten początek będzie dla nas szczęśliwy i wygramy z Serbią, bo nie ukrywajmy, to jest najpoważniejszy przeciwnik w naszej grupie. Zwycięstwo z nimi z pewnością dość mocno otworzy nam drogę w mistrzostwach – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved