Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Odmieniona Bronowianka rozpoczyna przygotowania do sezonu

Odmieniona Bronowianka rozpoczyna przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Kontrolowane trzęsienie ziemi - tak można opisać szereg zmian, do jakich doszło w siatkarskiej drużynie Bronowianki przed zbliżającym się sezonem. Ubiegłoroczny beniaminek II ligi z wielkim animuszem zaznaczył swoją obecność na ligowych parkietach.

W Bronowicach mają pełną świadomość potencjału tamtejszej siatkówki, dlatego przed zbliżającym się sezonem przeprowadzono istną rewolucję – w pozytywnym tych słów znaczeniu. Gdyby ktoś nie podążał za prasowymi doniesieniami i porównałby składy zespołu z tego i ubiegłego sezonu, miałby spore problemy w odnalezieniu się w tej nowej dla bronowickiej siatkówki rzeczywistości. Z racji życiowych decyzji w drużynie pozostały na ten moment jedynie trzy zawodniczki, które rok wcześniej stanowiły o sile zespołu: Marika Janota, Karolina Sowisz oraz Magdalena Domagalska. Niezwykle utalentowane, młode zawodniczki i bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że wszystko, co w siatkówce najlepsze, jeszcze przed nimi. I tym samym również dla zespołu z Bronowic.

O jakościowy skok względem ubiegłego sezonu zadbano poprzez sprowadzenie do drużyny zawodniczek z naprawdę bogatą siatkarską przeszłością, niezwykle doświadczonych na parkietach wyższych niż druga liga szczebli. Co istotne mimo dużego doświadczenia są to zawodniczki wciąż głodne gry, które dostrzegając wartość i potencjał budowanej drużyny, nie bały się chwilowej gry na drugoligowych parkietach. Bronowianka skorzystała w dużej mierze na problemach krakowskiej Wisły,  z której pozyskała aż cztery zawodniczki z dużym pierwszoligowym doświadczeniem: Iwonę Kuskowską, Sandrę Biernatek, Annę Mysiak oraz Annę Postrożny, która pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Popradzie Stary Sącz. Karierę kontynuowała niemalże za miedzą – w drużynie Sandecji Nowy Sącz, skąd w 2013 roku przeniosła się do Wisły. Do byłych siatkarek Białej Gwiazdy dołączy także wychowanka tego klubu – Monika Sroga, która po roku przerwy, spragniona siatkarskich emocji wraca na ligowe parkiety. Warto przypomnieć, że nowa libero Bronowianki na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo Polski zdobyte w barwach Muszynianki.

Do zespołu dołączyły również zawodniczki z nieco mniejszym bagażem doświadczeń, dla których gra w nowym zespole Bronowianki może odegrać istotną rolę w dalszej karierze, będąc dla nich doskonałą okazją na udoskonalenie siatkarskiego rzemiosła. Na ich grze może skorzystać sama Bronowianka, bowiem mimo młodego wieku są to zawodniczki już bardzo utalentowane. Natalia Bernaciak z powodzeniem grała w świdnickim MKS-ie, a w Krakowie grę w barwach zespołu z Bronowic będzie łączyć ze studiami na krakowskiej AGH. W naszych szeregach na nowy sezon znalazła się również Marta Cichoń, która reprezentowała barwy drugoligowego Developresu V LO Rzeszów i mimo młodego wieku zebrała spore żniwo siatkarskich doświadczeń. Do zespołu dołączyła również Martyna Adamiak – zdolna juniorka, która skalę swoich możliwości pokazywała podczas gry dla zespołu PBS-u Banku Sanoczanki Sanok. Nowa zawodniczka Bronowianki swoje umiejętności potwierdzała również podczas międzynarodowych turniejów – na Słowacji to w jej ręce powędrowała statuetka dla najlepszej zawodniczki całych zawodów.Bronowianka przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 18 sierpnia, a sztab szkoleniowy i siatkarki będą mieć nieco ponad miesiąc na wypracowanie wspólnych wariantów i zrozumienie się na parkiecie. Bronowianka sezon zaczyna bowiem 27 września, jednak planowany mecz I kolejki z Popradem Stary Sącz, który zawodniczki z Bronowic miały rozegrać u siebie, najprawdopodobniej odbędzie się w obiekcie przeciwniczek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved