Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: W każdym elemencie graliśmy perfekcyjnie

Michał Winiarski: W każdym elemencie graliśmy perfekcyjnie

- Cieszy to, że w drugim secie wyszliśmy z opresji, a nasza forma wzrasta. Teraz czekamy na jutrzejszy mecz z Rosją - mówił po meczu z reprezentacją Chin Michał Winiarski. - Jeszcze nie jesteśmy w tej optymalnej formie - zaznacza Stephane Antiga.

Reprezentacja Polski w drugim dniu memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokonała w trzech setach reprezentację Chin. Kluczową w całym spotkaniu okazała się zagrywka, za pomocą której polscy siatkarze odrzucili rywala od siatki. –  Przede wszystkim gratuluję reprezentacji Polski, przeciwnicy zagrali dobry mecz. Trener rywali wprowadził sporo zmian w składzie, pokazał zupełnie inną koncepcję polskiego zespołu. My natomiast zagraliśmy słabo taktycznie i technicznie, nie poradziliśmy sobie z przyjęciem zagrywek rywala, które były bardzo silne. To był jednak tylko jeden mecz – powiedział na pomeczowej konferencji kapitan reprezentacji Chin, Weijung Zhong.

Polacy podczas spotkania z Chinami popełnili dużo mniej błędów niż dzień wcześniej w starciu z reprezentacją Bułgarii. Statystyki jasno wskazują poprawę gry w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Na uwagę zasługuje szczególnie wysoki procent w przyjęciu, a także znakomita gra przez środek siatki. – Mecz w naszym wykonaniu był naprawdę bardzo dobry, wystarczy spojrzeć w statystyki, żeby zobaczyć, że w każdym elemencie graliśmy perfekcyjnie. I wygraliśmy 3:0, to było zasłużone zwycięstwo – ocenił Michał Winiarski. W drugim secie reprezentacja Chin uzyskała kilkupunktową przewagę, której wydawało się, że polscy zawodnicy nie zdołają odrobić. Jednak w końcówce ich gra znowu zaczęła wyglądać niemal perfekcyjnie, za sprawą czego odrobili straty i wygrali tę partię gry. – Cieszy to, że w drugim secie wyszliśmy z opresji, a nasza forma wzrasta. Teraz czekamy na jutrzejszy mecz z Rosją – dodał kapitan reprezentacji Polski, Michał Winiarski.

Dla nas był to bardzo trudny mecz, miałem sporo problemów z ustawieniem optymalnego składu: trzech zawodników: rozgrywający skrzydłowy i libero nie byli brani pod uwagę. Nie mogę jednak zdradzić z jakiego powodu. Pozostali zawodnicy nie zagrali tak, jak powinni i na pewno zasłużyli na krytykę – surowo ocenił trener Guochen Xie.

Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga podczas konferencji prasowej nie krył radości z korzystnego dla jego drużyny wyniku. Mimo że do gry desygnował nieco inny skład niż ten z meczu z Bułgarami, ta gra wyglądała naprawdę dobrze. Niewątpliwie napawa to optymizmem przed spotkaniem z wymagającym rywalem z Rosji. Trener zastrzegł również, że na tym etapie przygotowań błędy się zdarzają i nie powinno to być dla nikogo dużym zaskoczeniem. – Zagraliśmy bardzo na poważnie, to był dobry mecz, byliśmy skoncentrowani i efekt był taki, jaki wszyscy widzieli. Jeszcze nie jesteśmy w tej optymalnej formie, brakuje nam czasem dokładności w zagraniach, stąd taka, a nie inna liczba błędów, które wciąż nam się przytrafiają. Jednak na tym etapie to normalne – zakończył Antiga.