Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Belgijki zadziwiają, Włoszki zawodzą

ME juniorek: Belgijki zadziwiają, Włoszki zawodzą

W niedzielę odbyły się mecze drugiej kolejki rozgrywanych w Estonii i Finlandii mistrzostw Europy juniorek. Pozytywnie zaskakują Belgijki, które po wygranej z Włoszkami pokonały również Rosję. "Azzurre" mają już dwie porażki na koncie...

W drugim dniu rozgrywanych w Estonii i w Finlandii mistrzostwach Europy juniorek emocji w grupie I nie było zbyt wiele. W pierwszym niedzielnym spotkaniu w Tartu reprezentacja Czech pokonała 3:1 Bułgarię, notując na swoim koncie pierwsze punkty. Najwięcej punktów dla Czaszek, 16 – zdobyła Pavlina Simanova, ale koleżanki wiele jej nie ustępowały i atak rozkładał się bardzo równomiernie. Żadnych problemów z pokonaniem reprezentacji Grecji nie miały Serbki, które po raz kolejny udowodniły, że są poważnym kandydatem do medalu. W meczu, który trwał nieco ponad godzinę najwięcej, bo 13 punktów, zdobyła Tijana Bosković. Po raz kolejny nie popisały się gospodynie, które tym razem gładko uległy drużynie holenderskiej, w trzecim secie zdobywając zaledwie 10 punktów. Z dobrej strony w ekipie „Pomarańczowych” pokazały się Juliet Lohuis (11 pkt.) oraz Daphne Knijff (10 pkt.).

6. Estonia     2 0 pkt. 0:6

W grupie II rozgrywanej w Tampere w Finlandii nie przestają zadziwiać siatkarki z Belgii. Po sobotniej dość niespodziewanej wygranej z Włoszkami w niedzielę Belgijki pokonały 3:1 Rosję i z pewnością są już największą sensacją turnieju. Po porażce w pierwszym secie w drugiej partii podopieczne Julien Van de Vyver wygrały do 14 i w kolejnych dwóch setach dobiły „Sborną”. Najskuteczniejsza w ekipie belgijskiej była Celine Van Gestel, która zdobyła 18 pkt. Siatkarki Słowenii bez problemu pokonały 3:0 Finlandię i wygląda na to, że Finki podobnie jak Estonki w tym turnieju nie odegrają żadnej roli. Z bardzo dobrej strony pokazała się Lana Scuka, która zdobyła dla swojego zespołu 20 punktów. Po raz kolejny zawiodły Włoszki. W sobotę udało im się zdobyć jeden punkt z Belgią, w niedzielę przegrały 1:3 z Turcją i ich sytuacja robi się powoli nieciekawa. Do półfinału awansują tylko dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i wiele wskazuje na to, że Włoszek zabraknie w strefie medalowej. Dla drużyny tureckiej najwięcej punktów zdobyła Perin Aroguz (22), w drużynie włoskiej najskuteczniejsza była Paola Egonu (26), która… nie wyszła w podstawowym składzie i na boisku pojawiła się dopiero w połowie pierwszego seta.

Belgia – Rosja 3:1
(21:25, 25:14, 25:20, 25:17)
Słowenia – Finlandia 3:0
(25:20, 25:19, 25:21)
Włochy – Turcja 1:3
(16:25, 25:11, 22:25, 18:25)

1. Słowenia     2 6 pkt. 6:0
2. Belgia       2 5 pkt. 6:3