Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Letnie Igrzyska Młodzieży: Druga porażka biało-czerwonych

Letnie Igrzyska Młodzieży: Druga porażka biało-czerwonych

Dominik Kmiecik i Jakub Macura doznali drugiej porażki w swoim drugim grupowym meczu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Przed biało-czerwonymi jeszcze trzy mecze i by myśleć o sukcesie, Polacy muszą zacząć wygrywać.

Po wczorajszej porażce z Austriakami Jakub Macura i Dominik Kmiecik mieli ogromne apetyty na wygraną w swoim drugim meczu grupy F podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w chińskim Nanjing. Rywalami biało-czerwonych była para z Wenezueli Jose Gregorio Gomez i Rolando Hernandez, która wczoraj pokonała Amerykanów. Polacy zaczęli bardzo dobrze, szybko wypracowali sobie przewagę i pewnie wygrali pierwszego seta do 15.

Problemy zaczęły się w secie drugim, w którym rywale zaczęli grać o wiele skuteczniej, nasi siatkarze z kolei mylili się raz za razem i w niczym nie przypominali zespołu z początku spotkania. Wenezuelczycy wygrali wysoko, wyrównując stan meczu i doprowadzając do tie-breaka. W nim Polacy niestety nie potrafili się już podnieść po laniu w poprzedniej partii i przegrali zdecydowanie 8:15, zaliczając drugą porażkę z rzędu.

Jutro biało-czerwoni zmierzą się z parą z USA, w czwartek z duetem z Indonezji, a na koniec rozgrywek grupowych w piątek zagrają z rywalami z Rwandy.