Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Najważniejsze, abyśmy wygrywali kolejne mecze

Fabian Drzyzga: Najważniejsze, abyśmy wygrywali kolejne mecze

fot. Joanna Skólimowska

Wczoraj w memoriale Huberta Wagnera biało-czerwoni pewnie pokonali zespół z Azji. - To inny przeciwnik niż Bułgaria, dzisiaj Chińczycy mieli duży problem z przyjęciem zagrywki - mówił po meczu rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga.

Reprezentacja Chin jest zespołem, z którym macie okazję grać dość rzadko. Trudno było wam się przygotować do tego meczu?

Fabian Drzyzga:Nie, myślę, że nie miało to wpływu na nasze przygotowania. Wyglądały one normalnie, tak jak w przypadku każdego innego meczu. Nie koncentrowaliśmy się na tym, co pokaże przeciwnik, tylko na własnej grze, aby poprawić ją w stosunku do tego, co pokazaliśmy we wczorajszym meczu.

W dzisiejszym meczu trener Stephane Antiga postawił na innych zawodników niż w spotkaniu z Bułgarami. Czy do rozpoczęcia mistrzostw świata uda się wyłonić to najmocniejsze ustawienie reprezentacji Polski?Nieważne, jak będziemy zaczynać, ważne – jak będziemy kończyć nasze mecze. Najważniejsze jest, abyśmy wygrywali kolejne spotkania. Jaki skład znajdzie się na boisku na początku czy na końcu meczu, to nie ma większego znaczenia. Turniej jest bardzo długi, na pewno dojdzie do wielu rotacji w składzie.

Wczoraj popsuliście wiele zagrywek, dzisiaj ten element był waszą mocną stroną. Rozmawialiście o tym, staraliście się to poprawić przed meczem?

To jest tylko jeden dzień, w takim okresie czasu nic nie można wytrenować. To inny przeciwnik niż Bułgaria, dzisiaj Chińczycy mieli duży problem z przyjęciem zagrywki, nie wiem, jak wygląda to w innych meczach, ale na pewno nie jest to drużyna, która wiedzie prym w tym elemencie. My zagrywaliśmy normalnie, na swoim poziomie, oni bardzo słabo przyjmowali.

Jutro waszym przeciwnikiem będą mistrzowie Europy i mistrzowie olimpijscy. Jaka może być recepta na pokonanie Rosjan?

Jeszcze tego nie wiem. Dopiero jutro zajmiemy się meczem z Rosjanami (w poniedziałek – przyp. red.). Dzisiaj musimy troszkę odpocząć, bo przed nami jeszcze mnóstwo pracy. My musimy skoncentrować się na naszej własnej postawie.

Jaka była reakcja zespołu, kiedy dowiedzieliście się, że kontuzja Mariusza Wlazłego nie jest tak poważna, jak mogło się wydawać na początku?

Każdy z nas zareagował chyba w ten sam sposób, ucieszyliśmy się. Wiemy, że kontuzje są chyba najgorszą rzeczą, jaka może nam się przydarzyć. Zdajemy sobie sprawę, że powrót na boisko po takim urazie jest trudny i żmudny. Na to potrzeba trochę czasu. Na szczęście nie wygląda to bardzo groźnie. Mariusz nawet dzisiaj wolno, bo wolno, ale chodził sam i to dobrze rokuje na przyszłość.

Dzisiaj selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił 14 zawodników, która zagra na polskim mundialu…

W szerokim składzie byłem tylko ja i Paweł (Pawłem Zagumnym – przyp. red.) na pozycji rozgrywającego. Chyba my byliśmy jedynymi pewniakami od samego początku przygotowań. Na szczęście i odpukać do tej pory kontuzje nas omijały. Oby tak było do końca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved