Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Daria Paszek: Stworzyłyśmy ekipę ze świetną atmosferą

Daria Paszek: Stworzyłyśmy ekipę ze świetną atmosferą

fot. CEV

- Cieszę się, że mogłam zagrać w takim zespole i w takim składzie personalnym - mieszance doświadczenia i młodości. Stworzyłyśmy ekipę ze świetną atmosferą i bardzo dobrze mi się grało z dziewczynami - mówi przyjmująca reprezentacji Polski, Daria Paszek.

Reprezentacja Polski kobiet zajęła czwarte miejsce w turnieju finałowym II dywizji World Grand Prix. Szanse na finał i walkę o Final Six biało-czerwone pogrzebały w pierwszym, piątkowym meczu półfinałowym, przegranym 0:3 z Belgią. – Głównie nastawiałyśmy się na półfinał z Belgijkami, który był kluczowy. To trudny przeciwnik i mamy z nim ujemny bilans. Bardzo nastawiałyśmy się na turniej w Koszalinie i chciałyśmy wygrać przy tej publiczności. Jednak z taką liczbą popełnionych błędów nie da się wygrać z nikim. Na tym poziomie rywalki potrafią wykorzystać te potknięcia – przyznaje przyjmująca reprezentacji Polski, Daria Paszek, na łamach Przeglądu Sportowego.

Polkom nie wyszedł również mecz o trzecie miejsce, w którym 0:3 przegrały z reprezentacją Portoryko. – Wydaje mi się, że Portoryko to bardziej ograny zespół. Trudno powiedzieć. Cztery zespoły, które były w Koszalinie, to bardzo wyrównane ekipy. Holenderki też mają świetne warunki fizyczne. My byłyśmy przygotowane na Belgię i nie wyszło. W meczu o trzecie miejsce chciałyśmy się odbić od dna – przyznaje Paszek, która w tym sezonie potrafi jednak znaleźć pozytywy. – Przede wszystkim, że mogłam zagrać w takim zespole i w takim składzie personalnym – mieszance doświadczenia i młodości. Stworzyłyśmy ekipę ze świetną atmosferą i bardzo dobrze mi się grało z dziewczynami – mówi przyjmująca reprezentacji. Daria Paszek ma nadzieję, że w tym składzie kadra spotka się również w przyszłym sezonie. – Na pewno odczułybyśmy spory niedosyt, gdyby za rok zabrakło nas w kadrze. Jednak o tym decyduje trener. To w jego gestii leżą powołania, a do nas należy udowodnienie w sezonie klubowym, że na miejsce w kadrze zasługujemy. Jeśli okaże się inaczej, to trzeba będzie po prostu walczyć dalej – dodaje.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved