Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Wrona: Cieszę się, że mogłem zagrać cały mecz

Andrzej Wrona: Cieszę się, że mogłem zagrać cały mecz

fot. Joanna Skólimowska

- Nie można powiedzieć, że graliśmy na 100% swoich umiejętności, ponieważ zawsze można grać lepiej. Zagraliśmy równo, to najważniejsze - powiedział po meczu Andrzej Wrona, który nie krył radości ze zwycięstwa nad reprezentacją Chin.

Zagrałeś znakomite spotkanie, udowodniłeś tym samym, że powołanie na mistrzostwa świata niewątpliwie ci się należało…

Andrzej Wrona: Na pewno wszystkim tym, którzy nie byli pewni swojego miejsca w kadrze, kamień spadł z serca i trochę luźniej się grało, wiedząc, że miejsce na mistrzostwa świata jest pewne. Ja strasznie się cieszę, że mogłem dzisiaj zagrać cały mecz. Myślę, że udało nam się pokazać, że mamy silną czternastkę.

W meczu bardzo dobrze wyglądała współpraca na linii rozgrywający – środkowy. Taki był plan, grać jak najwięcej przez środek siatki?Graliśmy różnie, naszą grą sterował Paweł Zagumny i to on decydował, kiedy i jak zagramy krótką. Mnie osobiście bardzo dobrze się z nim gra, a im więcej gramy, tym lepiej. Myślę, że dzisiaj wyglądało to całkiem nieźle.

Mimo że Polska dysponuje wyższym składem niż reprezentacja Chin, momentami ciężko było wam zatrzymać atak przeciwnika. To wynikało z ich szybkości rozgrywania akcji?

Wbrew pozorom najwięcej problemów mieliśmy z tymi wysokimi, sytuacyjnymi piłkami. Często przeciwnicy obijali nam ręce. Na szczęście w trzecim secie już wszystko wyglądało dużo lepiej, a przede wszystkim udało nam się zniwelować błędy, które popełnialiśmy z poprzednich odsłonach.

Szczególnie ostatnia partia gry wyglądała bardzo dobrze. W końcu pokazaliście, na co stać biało-czerwonych?

Nie można powiedzieć, że graliśmy na 100% swoich umiejętności, ponieważ zawsze można grać lepiej. Zagraliśmy równo, to najważniejsze. Nie odpuściliśmy nawet na chwilę. A najważniejsze, że popełniliśmy dużo mniej błędów. Podczas meczu z Bułgarami to one były naszą bolączką, dzisiaj udało nam się zniwelować ilość tych błędów, szczególnie w elemencie zagrywki. Zagrywaliśmy dobrze, odrzuciliśmy rywala od siatki, to okazało się kluczem do sukcesu.

Jakbyś miał określić najsilniejszą broń polskiej reprezentacji byłaby to…

Drużyna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved