Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Bułgarki najlepsze, Chorwatki na 3. miejscu

WGP: Bułgarki najlepsze, Chorwatki na 3. miejscu

W meczu finałowym III dywizji tegorocznego World Grand Prix reprezentacja Bułgarii pokonała 3:0 Czeszki. W meczu o trzecie miejsce Chorwatki nie dały rywalkom większych szans i pokonały w trzech setach reprezentację Kazachstanu.

Siatkarki Chorwacji po wygranej 3:0 z reprezentacją Kazachstanu zakończyły rywalizację w III dywizji tegorocznego World Grand Prix na trzecim miejscu. Chorwatki już w pierwszym secie rozpoczęły bardzo dobrze, bo od prowadzenia 6:1. Tę przewagę utrzymywały już do końca, a raz za razem punktowały Jerkov, Milos, Fabris i Poljak. Z drugiej strony siatki starania Tatiany Mudrickajej nie wystarczyły, by zapobiec porażce. W drugiej partii znów z dobrej strony pokazała się Samanta Fabris, która dobiła rywalki sześcioma punktami w ataku i czterema w bloku. W końcówce jeszcze Mudrickaja i Anarkułowa próbowały poderwać swój zespół do walki, ostatecznie jednak Chorwatki wygrały do 22. W trzecim secie siatkarki z Kazachstanu były już całkowicie bezradne wobec świetnie dysponowanej Fabris (21 punktów) i przegrały wysoko do 17.

Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszej wygranej, ale radość trochę nam mąci jeszcze wczorajsza porażka – przyznał po meczu szkoleniowiec reprezentacji Chorwacji, Angelo Vercesi.Dziś wszystkie zawodniczki zaprezentowały się jak prawdziwy zespół i pokazały charakter w najważniejszych momentach. Myślę, że w przyszłości będziemy walczyć o wyższe cele, ale musimy jeszcze więcej pracować – dodał Vercesi.

To był bardzo intensywny i ciekawy mecz. Trzecie miejsce jest dla nas całkowicie zasłużonym wynikiem, Czeszki były wczoraj lepsze i mogę im tylko raz jeszcze pogratulować – dodała kapitan reprezentacji Chorwacji, Maja Poljak.

mecz o 3. miejsce:
Chorwacja – Kazachstan 3:0
(25:20, 25:22, 25:17)

Chorwacja: Usic (10), Grbac (3), Jerkov (10), Milos (8), Fabris (21), Poljak (8), Jelic (libero) oraz Kaleb (2), Klaric (1), Brcic i Alajbeg (1)
Kazachstan: Mudrickaja (12), Anarkułowa (7), Anarbajewa (5), Omelczenko (3), Iszmicewa (1), Matwiejewa (3), Storożenko (libero) oraz Issajewa, Nassedkina, Łukomskaja (2), Bresniewa (3) i Fendrikowa

Czeszki po wczorajszym niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu półfinałowym przeciwko Chorwatkom dziś były tylko tłem dla Bułgarek. Początek meczu był wyrównany, na tablicy widniał remis po 6, jednak od tego momentu to gospodynie turnieju III dywizji doszły do głosu. Dobriana Rabadżijewa była nie do zatrzymania i zespół zbudował przewagę 21:12, co pozwoliło na spokojne wygranie tego seta 25:16.

Druga partia była łatwiejsza dla Bułgarek, które szybko objęły prowadzenie i powiększały je z każdą kolejną akcją. Rabadżijewę wspierały koleżanki z zespołu – Hristina Rusewa i Elitsa Wasilewa. Z drugiej strony siatki tylko Aneta Havlickova próbowała nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami, ale to było za mało. Gospodynie niemal zmiotły z boiska Czeszki, wygrały 25:13.

Trzecia odsłona była podobna do poprzednich. Bułgarki mocno zagrywały, stawiały szczelny blok i wyprowadzały skuteczne kontrataki. Nasze południowe sąsiadki nie były w stanie dotrzymać kroku rywalkom. Podopieczne Władimira Kuzjutkina zwyciężyły 25:17 i w całym spotkaniu 3:0. Dzięki temu w przyszłym roku Bułgarki zagrają w II dywizji WGP.

Jestem niezwykle szczęśliwy ze zwycięstwa w tym meczu. Cieszy nie tylko wynik, ale też postawa moich zawodniczek na boisku. Przed meczem powtarzałem, że Czeszki zasłużyły na grę w finale, mogły zagrać lepiej, ale to my nie pozwoliliśmy im na to. Byliśmy jedną drużyną, nie chcę wyróżniać pojedynczych zawodniczek. Będziemy walczyć, by wejść do światowej czołówki – przyznał trener Bułgarii, Władimir Kuzjutkin.