Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Przy 42 błędach własnych nie mogliśmy wygrać

Stephane Antiga: Przy 42 błędach własnych nie mogliśmy wygrać

fot. pzps.pl

- Mogliśmy wygrać, jednak popełniliśmy za dużo błędów. Dramatem dla nas jest kontuzja Wlazłego, za wcześnie mówić, na ile to groźne - stwierdził po meczu z Bułgarią Stephane Antiga. - Obie drużyny zagrały na maksimum możliwości - przyznał Plamen Konstantinow.

Jak to zwykle jest w przypadku pięciosetowych spotkań, stworzyliśmy dobre widowisko. Pod tym względem był to dobry mecz, zarówno dla kibiców, jak i dla nas, i naszej gry. Jednak jako zespół mieliśmy sporo swoich problemów. Cieszy, że wracamy do gry, tym bardziej w tym gorącym okresie przed mistrzostwami świata. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, bo jest ono dla nas bardzo ważne – rozpoczął konferencję prasową po meczu z Polską kapitan reprezentacji Bułgarii, Todor Aleksjew.

Z kolei Plamen Konstantinow, trener reprezentacji Bułgarii, podkreślił znaczenie atmosfery, jaką zgotowali kibice zgromadzeni w krakowskiej hali. Zaznaczył również, jak ważną rolę odgrywają takie mecze jak ten przed zbliżającą się imprezą docelową. – Atmosfera była niesamowita, a kibice w Polsce są niezwykli. W tym momencie dla obu zespołów wyniki nie są najważniejsze, ale potrzebujemy takich spotkań przed mistrzostwami. To są mecze, w których można się uczyć na błędach i podnieść swoją wartość siatkarską – dodał. Trener Konstantinow zauważył również, że obie drużyny zagrały na maksimum swoich obecnych umiejętności. – Być może w końcówce meczu i czwartego seta mieliśmy trochę więcej szczęścia, ale obie drużyny zagrały na maksimum możliwości. Na pewno nie jesteśmy teraz w najlepszej formie, jednak to normalne. Po trzytygodniowym obozie kondycyjnym dysponujemy siłą, ale jeszcze nie dynamiką. Myślę, że na podobnym etapie i w podobnej sytuacji jest reprezentacja Polski. Gratulacje dla Polaków za stworzenie tak dobrego widowiska – powiedział Konstantinow.

Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski, w bardzo krótkiej wypowiedzi zwrócił uwagę na to, by bez względu na wynik starać się szukać pozytywów. – Na pewno sam wynik, czyli porażka, nie może nas zadowalać, ale skupię się na pozytywach, ponieważ momentami prowadziliśmy dobrą grę. Dwa, a nawet trzy sety przegraliśmy na własne życzenie. Mieliśmy kilkupunktową przewagę, a praktycznie na własne życzenie ją traciliśmy. Takie mecze musimy wygrywać – ocenił Winiarski. Jako ostatni głos zabrał trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga, który zaznaczył, jak wielkim problemem byłaby dłuższa absencja Mariusza Wlazłego. – Mogliśmy wygrać, jednak popełniliśmy za dużo błędów. Przy 42 błędach nie mogliśmy wygrać. Reszta była dobra. Dramatem dla nas jest kontuzja Mariusza Wlazłego, za wcześnie mówić, na ile to groźne. Zobaczymy jutro, musimy czekać – dodał Antiga.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved