Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga podał skład na mistrzostwa świata

Stephane Antiga podał skład na mistrzostwa świata

fot. pzps.pl

Stephane Antiga podał nazwiska 14 siatkarzy, którzy wystąpią na mistrzostwach świata. W składzie znalazł się również Mariusz Wlazły, ale przy niekorzystnych wynikach badań może zostać zastąpiony przez innego zawodnika. Zabrakło miejsca dla Bartosza Kurka.

Stephane Antiga podał 14-osobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Grę polskiej drużyny poprowadzą Fabian Drzyzga i Paweł Zagumny. W czternastce znalazło się miejsce dla dwóch libero – Pawła Zatorskiego i Krzysztofa Ignaczaka. Wśród przyjmujących są Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika i kapitan biało-czerwonych, Michał Winiarski. W składzie zabrakło miejsca dla Bartosza Kurka. – Po prostu wybrałem czterech przyjmujących do 14-tki na mistrzostwa, a więc: Winiarski, Kubiak, Mika i Buszek. Bartek Kurek od początku przygotowań nie był wystarczająco efektywny, mimo że pracował bardzo ciężko – również mimo problemów z plecami. Musiałem wybrać, więc zdecydowałem się na – moim zdaniem – najbardziej wydajnych zawodników, którzy grają na tej pozycji. Stąd mój wybór uzasadniał selekcjoner biało-czerwonych. Antiga powołał również czterech środkowych: Karola Kłosa, Piotra Nowakowskiego, Marcina Możdżonka i Andrzeja Wronę.

Po wczorajszym meczu z Bułgarią i kontuzji Mariusza Wlazłego najwięcej emocji budzi obsada pozycji atakującego. W kadrze na mistrzostwa świata znalazł się jednak Mariusz Wlazły, jest także Dawid Konarski. Istnieje jednak możliwość, przy złych wynikach badań Wlazłego, że zastąpi go inny zawodnik z szerokiej kadry Stephane’a Antigi.

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2014:rozgrywający:
Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny

atakujący:
Dawid Konarski, Mariusz Wlazły

przyjmujący:
Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Michał Winiarski

środkowi:
Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

libero:
Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved