Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rafał Buszek: Musimy zagrać lepiej

Rafał Buszek: Musimy zagrać lepiej

fot. Izabela Kornas

Polska reprezentacja przegrała z Bułgarią podczas pierwszego meczu Memoriału Wagnera 2:3. - Można powiedzieć, że była to taka solidna, męska siatkówka - powiedział Rafał Buszek, przyjmujący reprezentacji Polski, powołany do kadry na MŚ.

To było ciężkie spotkanie, ciężkie pięciosetowe spotkanie – zaczął swoją pomeczową wypowiedź Rafał Buszek, przyjmujący reprezentacji Polski. – Można powiedzieć, że była to taka solidna, męska siatkówka. Mecz obfitował w wiele długich wymian. Dlatego tym bardziej szkoda, że przegraliśmy. Popełniliśmy mnóstwo błędów, przegraliśmy na własne życzenie. Na szczęście do mistrzostw świata jest jeszcze trochę czasu. Teraz mamy okazję potrenować z dobrymi przeciwnikami, z tego należy się cieszyć i czerpać jak najwięcej. Z Chinami musimy zagrać na pewno lepiej – dodał Buszek.

W niedzielnym spotkaniu Polacy zmierzą się z reprezentacją Chin. Jak wszyscy zgodnie podkreślają, jest to niezmiernie groźny przeciwnik, grający odmienną od polskiej siatkówkę. Chińczycy słyną ze świetnej obrony, a także szybkości, z jaką rozgrywają każdą akcję. W sobotnim meczu, w którym mierzyli się z Rosjanami, mimo porażki 0:3 momentami grali jak równy z równym. Czy Polakom uda się przeciwstawić dobrze spisującym się w defensywie Azjatom? – Musimy zagrać lepiej niż w meczu z Bułgarią, chociaż też nie można mówić, że było to złe spotkanie. Pasowałoby wygrać (śmiech) – dodał Rafał Buszek. Jak zaznacza polski przyjmujący, turniej ten ma służyć tylko treningowi, a wyniki uzyskane podczas jego trwania nie muszą być wcale jakąkolwiek prognozą na przyszłość. – Memoriał wcale nie musi być dobrym czy złym prognostykiem. Wcale nie jest powiedziane, że jak dobrze wypadniemy w tym turnieju, to zdobędziemy medal docelowej imprezy, działa to też w drugą stronę. Turniej ten służy testowaniu pewnych ustawień i założeń, a także ogrywaniu się i zbieraniu doświadczenia. Po mistrzostwach świata nikt nie będzie mówił i pamiętał o meczach granych przed, jest to najważniejsza impreza i skupiamy się tylko na niej. Jednak teraz przed nami jeszcze dwa mecze, z Chinami i w poniedziałek z Rosją, zawsze wychodzimy na boisko po to, by wygrać – powiedział Rafał Buszek.

Kibice zaskakują na każdym kroku, po raz kolejny zastaliśmy tutaj zapełnioną niemal do ostatniego miejsca halę. Bardzo fajnie, że w Polsce mamy tak duży obiekt, w tak pięknym mieście – zakończył Buszek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved