Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nikołaj Pawłow: Ten turniej stoi na bardzo wysokim poziomie

Nikołaj Pawłow: Ten turniej stoi na bardzo wysokim poziomie

fot. FIVB

Rosjanie w trzech setach pokonali reprezentację Chin i zapisali na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w Memoriale Huberta Wagnera. - Ten turniej stoi na bardzo wysokim poziomie - powiedział Nikołaj Pawłow, atakujący reprezentacji Rosji.

Mistrzowie Europy w dwóch pierwszych setach bardzo długo nie mogli znaleźć recepty na chińską defensywę, ale w wyrównanych końcówkach potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Rosjanie posłali aż 21 zagrywek w kierunku libero drużyny przeciwnej, Kong Fan-Weia. Pytany o przyczynę takiego wyboru atakujący rosyjskiej reprezentacji odpowiedział: – Nie, to nie była część taktyki. Wiedzieliśmy, kto jest słabszy w przyjęciu w drużynie Chin. Mieliśmy jednak bardzo dużą wolę zwycięstwa, chcieliśmy zaryzykować w zagrywce i serwować trochę mocniej. Taka była nasza decyzja – przyznał Nikołaj Pawłow. Rosjanie nie imponowali również w przyjęciu zagrywki, w drugiej odsłonie spotkania mogli pochwalić się zaledwie 12% perfekcyjnie dogranymi piłkami do siatki. – Myślę, że to była nasza wina, nie przyjmowaliśmy dobrze. Stanęliśmy w czwórkę do przyjęcia i to pomogło – ocenił atakujący Rosjan.

Sborna w swojej grupie na mistrzostwach świata zmierzy się z reprezentacjami Chin i Bułgarii. Obie te ekipy pojawiły się także na turnieju w Krakowie. – Chcemy wynieść stąd jak najwięcej. Ten turniej jest jednak tylko pewnym etapem przygotowań do najważniejszej imprezy, którą są mistrzostwa świata. To będą już inne zawody rozgrywane w innych warunkach i czasie. Poczujemy wagę tego wydarzenia – stwierdził Pawłow.

Tak dobra postawa zespołu z Azji mogła być pewnym zaskoczeniem dla kibiców. – Ten turniej stoi na bardzo wysokim poziomie. Każdy może wygrać z każdym. To było widoczne choćby dzisiaj w meczu przeciwko reprezentacji Chin. Później naszymi rywalami są Bułgarzy i Polacy, myślę więc, że z każdym kolejnym spotkaniem poprzeczka będzie zawieszona coraz wyżej – wyraził swoją nadzieję reprezentant Rosji. Pytany o atmosferę i jej wpływ na boiskowe wydarzenia siatkarz nie pozostawił wątpliwości. – W Polsce zawsze bardzo trudno się gra, kiedy 15 tysięcy ludzi dopinguje swoją drużynę, śpiewając „Polska, biało-czerwoni” – zakończył Pawłow.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved