Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Nie ustają spekulacje na temat Kurka, Antiga wyjaśnia

Nie ustają spekulacje na temat Kurka, Antiga wyjaśnia

fot. Joanna Skólimowska

- Pracował bardzo mocno i dobrze. Walczył także o doprowadzenie swoich pleców do pełni zdrowia. Po prostu musiałem wybrać zestaw, który będzie najbardziej kompletny i uznałem, że ten bez Bartka jest najlepszy - tłumaczy swoją decyzję trener Antiga.

Selekcjoner reprezentacji Polski podał dziś nazwiska 14 siatkarzy, którzy wystąpią w rozpoczynających się za dwa tygodnie mistrzostwach świata. Zabrakło wśród nich Bartosza Kurka, co wzbudziło ogromne emocje nie tylko wśród kibiców, ale również w całym środowisku siatkarskim. – Uznałem, że na mistrzostwa biorę czterech przyjmujących i stworzyłem czternastkę na mundial. Postawiłem na Winiarskiego, Mikę, Kubiaka i Buszka, a nie wziąłem Bartka Kurka. Od początku przygotowań Bartek nie był wystarczająco skuteczny i to jest powód mojej decyzji – tłumaczy francuski szkoleniowiec na łamach Przeglądu Sportowego, zapewniając, że decyzja miała podłoże tylko i wyłącznie sportowe. – To była decyzja sportowa, Bartek pracował dobrze. To był trudny wybór, ale one są zawsze skomplikowane, jeśli musi się dokonać selekcji – mówi Stephane Antiga.

Bartosz Kurek, który w ostatnich latach był podstawowym i czołowym siatkarzem reprezentacji Polski, tym razem imprezę mistrzowską obejrzy z trybun lub w telewizji. – Nie zawsze i nie w każdym momencie kariery możesz być gotów na sto procent, być w idealnej formie i dyspozycji. Być może kluczowe było to, że przeszkodziły mu problemy ze zdrowiem. Do tego etapu liczby mówią jasno, że był niewystarczająco skuteczny w porównaniu z innymi graczami – przyznaje selekcjoner reprezentacji Polski. – Podjąłem bardzo odpowiedzialną, trudną decyzję. Moim zdaniem ona jest najlepsza dla tego zespołu, a jak możecie się domyśleć, spędziłem wiele czasu, myśląc nad nią. Ona nie przyszła mi jak pstryknięcie palcami – dodaje Antiga, zwracając uwagę, że ta decyzja nie oznacza zamknięcia kadry przed siatkarzami, których zabraknie na mistrzostwach świata.

Mamy za mało informacji, aby jednoznacznie ocenić to wydarzenie. Na pewno warto się zastanowić nad tym, co się w drużynie stało, że Kurka nie ma, bo tej klasy zawodnik normalnie powinien mieć pewne miejsce. Wszyscy mówili, że Bartosz w dobrej formie jest filarem tej drużyny. Co takiego ważnego się stało i dodatkowo nagłego, że został z kadry usunięty? – zastanawia się były trener kadry, Ireneusz Mazur.Mam wrażenie, że zaważyły czynniki pozasportowe. To jest moje prywatne odczucie. Kurek to postać bardzo istotna w kadrze i nagle się dowiadujemy, że jest poza składem. Szkoda, że się tak stało. Musiało się wydarzyć coś bardzo istotnego, że w trybie dość nagłym został skreślony z listy, tuż przed mundialem. Na ten moment jestem dość mocno zdziwiony całą sytuacją – dodaje Mazur, obecnie komentator telewizyjny, który uważa, że brak w kadrze Kurka to dla drużyny strata ze sportowego punktu widzenia.Bartek bardzo dużo znaczył dla zespołu, Mika i Buszek nie są ograni na wielkich turniejach, Antiga jest odważny, stawiając na nich, ale oni są w formie, a Bartka w tym sezonie nie widzieliśmy w dobrej dyspozycji. Przez całą Ligę Światową nie pokazał tego, co prezentował w minionych latach. My widzimy mało – nie oglądamy treningów kadry i jej sparingów. Pewnie po prostu trener czekał, ale forma Kurka nie wzrastała, a skoro było słabo, to tak wybrał. Trener ma najlepszy przegląd sytuacji. A właściwie dwóch trenerów, bo przecież Antidze pomaga bardzo doświadczony Philippe Blain – zauważa Tomasz Wójtowicz, były mistrz olimpijski, który nie wierzy, że na decyzji zaważył konflikt na linii Antiga-Kurek. – Z tego co wiem, panowie wyjaśnili sobie tę sytuację, pogodzili się. Gdyby nie podali sobie ręki naprawdę szczerze, to Bartka nie byłoby w kadrze, a przecież szykował się z 14 innymi chłopakami do mistrzostw. Kurek i Antiga dalej razem pracowali, więc uważam, że Bartek po prostu nie doszedł do takiej formy, do jakiej dojść powinien – dodaje Wójtowicz.

źródło: polsatsport.pl, przegladsportowy.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved