Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Letnie Igrzyska Młodzieży: Porażka Polaków na początek

Letnie Igrzyska Młodzieży: Porażka Polaków na początek

fot. FIVB

Dominik Kmiecik i Jakub Macura to jedyna polska para reprezentująca nasz kraj w siatkówce plażowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Nanjing. Polacy rozpoczęli zawody od porażki w meczu grupowym z parą austriacką.

Trzydzieści sześć męskich par z całego świata rozpoczęło dziś w chińskim Nanjing turniej siatkówki plażowej w ramach Letnich Igrzysk olimpijskich Młodzieży. Polskę reprezentują osiemnastoletni Jakub Macura i Dominik Kmiecik, którzy trafili do grupy F. W pierwszym swoim meczu biało-czerwoni zmierzyli się z austriacką parą Johannes Kratz/Moritz Bernd Pristauz-Telsnigg.

W pierwszym secie Polacy dość długo dotrzymywali kroku rywalom, niestety w zaciętej końcówce minimalnie lepsi okazali się rywale z Austrii, którzy wygrali 23:21. W drugiej partii biało-czerwoni zupełnie nie potrafili się odnaleźć na boisku, popełniali wiele błędów i przegrali wysoko do 10. Porażka jednak nie przekreśla szans naszych reprezentantów na awans do dalszych gier, bowiem z każdej grupy awansują dalej cztery najlepsze duety.

Przed Polakami w tym tygodniu jeszcze mecze kolejno z Wenezuelczykami, Amerykanami oraz parami z Indonezji i Rwandy.grupa F:
Richard/DeFalco USA [19] – Licardo/Ashfiya IND [18] 0:2
(14:21, 20:22)
Tigrito/Hernandez VEN [30] – Ndagano/Ndayisabye RWA [7] 2:0
(21:7, 21:8)
Kratz/Pristauz-Telsnigg AUT [31] – Kmiecik/Macura POL [6] 2:0
(23:21, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved