Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Zagrywka przechyliła szalę zwycięstwa

Dawid Konarski: Zagrywka przechyliła szalę zwycięstwa

fot. Joanna Skólimowska

W sobotnim meczu polska reprezentacja uległa 2:3 Bułgarom. - Jest nas czternastu, czternastu ludzi, czternastu najlepszych w danej chwili. Każdy musi wejść na boisko i dać z siebie wszystko to, co najlepsze - powiedział po meczu Dawid Konarski.

Jest nas czternastu, czternastu ludzi, czternastu najlepszych w danej chwili. Każdy musi wejść na boisko i dać z siebie wszystko to, co najlepsze. Bardzo szkoda, że na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata Mariusz Wlazły doznał urazu, ale mam nadzieję, że nie będzie to nic złego i szybko do nas wróci – mówi Dawid Konarski.Teraz nie pozostało nam nic innego, jak wziąć się w garść i podnieść głowę do góry. Pozostały nam jeszcze dwa mecze, w których każdy z nas chce się pokazać z jak najlepszej strony. Musimy grać dalej, trenować i ćwiczyć te elementy, które mają pomóc nam na mistrzostwach świata – powiedział atakujący reprezentacji Polski.

Czy Bułgaria zaskoczyła nas w tym meczu? Myślę, że pałeczka była po naszej stronie, to my oddaliśmy im ten mecz, tak samo w trzecim secie, jak i w tie-breaku. W trzecim secie prowadziliśmy kilkoma punktami i pozwoliliśmy Bułgarom na odbudowanie się i odrobienie strat, niestety sytuacja powtórzyła się w tie-breaku. Prowadziliśmy 12:9 i graliśmy naprawdę dobrze, ale niestety u rywali poszła seria na zagrywce, a my nie umieliśmy się im przeciwstawić. Przydarzył nam się przestój, którego nic nie zapowiadało. Zagrywka Bułgarów przechyliła szalę zwycięstwa na ich stronę – powiedział Konarski. – Mamy nadzieję, że na ten właściwy turniej poprawimy się w tym elemencie i będziemy popełniać mniej błędów. W tym meczu psuliśmy zarówno zagrywkę z wyskoku, jak i float, tym samym nie dawaliśmy sobie szansy, żeby zagrać dobrze w bloku czy obronie – dodał.

W niedzielnym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się z Chinami. Jak podkreśla polski atakujący, jest to bardzo niewygodny i ciężki do gry przeciwnik. – Dzisiaj na żywo widzieliśmy tylko krótki fragment gry obu zespołów, także przed jutrzejszym meczem czeka nas na pewno wideo, podczas którego dokładnie przeanalizujemy ich grę. Będziemy dobrze przygotowani do tego meczu i zagramy, mam nadzieję, lepiej niż dzisiaj i uda nam się wygrać. Jednak Chiny to bardzo niewygodny i ciężki przeciwnik. Podczas meczu z Rosjanami momentami prowadzili bardzo wyrównaną walkę do ostatniej piłki. W meczu z Chinami przewagę zrobiła zagrywka Rosjan, mam nadzieję, że nam również uda się odrzucić rywali od siatki – zakończył Konarski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved