Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Cwetan Sokołow: Nasza gra zmieniła się na lepsze

Cwetan Sokołow: Nasza gra zmieniła się na lepsze

fot. FIVB

Bułgarzy po emocjonującym i pełnym dramaturgii meczu pokonali Polaków w drugim spotkaniu Memoriału Wagnera. - Cieszę się ze zwycięstwa i jestem zadowolony z naszej gry - powiedział po meczu atakujący reprezentacji Bułgarii, Cwetan Sokołow.

W Memoriale Huberta Wagnera biorą również udział reprezentacje Chin i Rosji, czyli grupowi rywale Bułgarów na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata. Cwetan Sokołow zapewnił jednak, że nie był to argument, który zadecydował o ich przyjeździe na zawody w Krakowie. – Nie jest to na pewno jedyny powód naszego udziału w tym turnieju. Mieliśmy trzy tygodnie, podczas których pracowaliśmy bardzo mocno fizycznie, teraz potrzebujemy gry, aby skupić się nad realizacją taktyki. W ciągu tych dwóch tygodni, pozostałych do mistrzostw świata, wiele się zmieni i wszystkie zespoły będą lepiej przygotowane – powiedział reprezentant Bułgarii.

Podczas meczu biało-czerwonych krakowska Arena wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Atakujący zespołu Trentino Volley nie ma wątpliwości, że z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia także podczas spotkań na mundialu. – Spodziewam się, że jak zawsze przyjdzie bardzo dużo kibiców. To jest wspaniałe móc zagrać przeciwko reprezentacji Polski przed tak licznie dopingującą naszych rywali publicznością – przyznał Sokołow.

Wczorajszy mecz obfitował w liczne zmiany sytuacji. Bułgarzy mieli okazję zakończyć całe spotkanie w czwartym secie, ale nie wykorzystali piłek meczowych. Dla polskich kibiców najważniejsza jest jednak wiadomość o kontuzji Mariusza Wlazłego.Nie wiem, jak poważna jest kontuzja Wlazłego. Mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego. Również prawdą jest, że mogliśmy wygrać ten mecz 3:1, ale najważniejsze w takim turnieju jest zwycięstwo. Cieszę się ze zwycięstwa i jestem zadowolony z naszej gry – podkreślił atakujący reprezentacji Bułgarii. Siatkarz zwrócił również uwagę na szkoleniowe znaczenie turnieju odbywającego się w Krakowie. – Dla nas przede wszystkim najważniejsze jest, aby pozostać w rytmie meczowym. Do tej pory nie mieliśmy okazji grać zbyt wielu spotkań towarzyskich, a teraz mamy ku temu sposobność. Można również zauważyć, że nasza gra zmieniła się na lepsze od rozgrywek Ligi Światowej – zauważył Sokołow.Dzisiejsze starcie Bułgarów z Rosjanami będzie więc starciem dwóch niepokonanych dotychczas drużyn. – Mam nadzieję, że to będzie bardzo dobry i długi mecz. Kto okaże się lepszy, o tym już zadecyduje postawa na boisku – zakończył Sokołow.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved