Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andrej Żekow: Teraz czas na więcej gry

Andrej Żekow: Teraz czas na więcej gry

fot. FIVB

- Poziom naszej gry nie jest tak wysoki, jaki powinien być, tak samo jak zespołu polskiego. To tylko kolejny etap przygotowań, bo właściwa forma powinna przyjść za 20 dni - stwierdził rozgrywający reprezentacji Bułgarii, Andrej Żekow.

Na początek zafundowaliście kibicom niezwykle emocjonujący mecz. A jak to wyglądało z perspektywy boiska?

Andrej Żekow: Uważam, że to był dobry mecz, a gra przed taką publicznością to prawdziwa przyjemność. Występy przed pełnymi trybunami to naprawdę coś niesamowitego. Ten mecz, jak i cały turniej, to kolejny krok w naszych przygotowaniach do mistrzostw świata. Sądzę, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Zwyciężyliście, ale wasza gra daleka była od ideału. Popełniliście aż 34 błędy.Poziom naszej gry nie jest tak wysoki, jaki powinien być, tak samo jak zespołu polskiego (biało-czerwoni popełnili 42 błędy – przyp. red.). To tylko kolejny etap przygotowań, bo właściwa forma powinna przyjść za 20 dni.

Na jakim etapie przygotowań jesteście?

Zakończyliśmy ciężki trening fizyczny, zarówno w siłowni, jak i na zewnątrz. Dlatego właśnie nasze nogi wciąż są dość ciężkie. Teraz czas na więcej gry i jeśli dobrze przepracujemy ten okres, jestem pewny, że znakomicie przygotujemy się do mistrzostw.

Podczas tego turnieju zagracie z drużynami, z którymi zmierzycie się także w grupie. To dla was korzystna sytuacja?

To prawda, możemy podejrzeć ich grę, ale to działa w dwie strony. Poza tym nie sądzę, żeby Rosja zagrała najmocniejszym składem. Tak samo może być z nami, bo ten mecz był długi, ciężki, zakończył się późno i nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek. Być może trener da szansę także innym zawodnikom, zwłaszcza że ten turniej sprzyja testom.

Z jakim nastawieniem przyjechaliście na ten turniej?

Już wcześniej wiedzieliśmy, że to będzie mocny turniej, z bardzo silnymi drużynami. Nawet Chiny pokazały dziś, że grają na dobrym poziomie. Jednocześnie za 20 dni będziemy grać z nimi jeszcze ważniejsze mecze. Co nie zmienia faktu, że w tym turnieju także chcemy z nimi wygrać.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved