Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Piotr Makowski: Wyniki naszej pracy zobaczymy w przyszłym sezonie

Piotr Makowski: Wyniki naszej pracy zobaczymy w przyszłym sezonie

fot. Cezary Makarewicz

- Spośród 31 meczów rozegranych w tym sezonie 20 wygraliśmy. Nasza forma wyraźnie załamała się po stracie liderki, jaką była Joanna Wołosz, która w Peru doznała kontuzji - podsumował zakończony już sezon biało-czerwonych porażką z Portoryko Piotr Makowski.

Polki pożegnały się z rozgrywkami World Grand Prix porażką 0:3 z Portoryko. Biało-czerwone ostatecznie zajęły czwarte miejsce w turnieju finałowym dywizji 2. – Portoryko po raz kolejny pokazało walkę i siatkówkę miłą dla oka. Zaczęliśmy dziś bardzo młodym składem, jednak jeszcze nie jesteśmy gotowi do wygrywania meczów takich jak ten. Mam nadzieję, że ogrom pracy wykonanej w tym sezonie zaprocentuje w kolejnym roku – mówiła po spotkaniu kapitan polskiej reprezentacji, Izabela Bełcik. Serdecznie dziękuję organizatorom i kibicom na trybunach – nie spodziewałyśmy się takiej frekwencji. W tym sezonie możemy być zadowoleni z kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy, teraz tu kończymy sezon i mamy nadzieję, że zdrowie nam będzie dopisywać w przyszłym roku – dodała kapitan naszej reprezentacji.

Gratulacje dla Portoryko – to bardzo doświadczony zespół, który gra już w tym składzie od kilku lat. Bardzo chciałbym mieć możliwość tak długiej pracy z zespołem i mam nadzieję, że nasz zespół nadal będzie mógł razem pracować i będziemy mogli zobaczyć wyniki tej pracy w przyszłym sezonie – przyznał trener Piotr Makowski.Spośród 31 meczów rozegranych w tym sezonie 20 wygraliśmy. Nasza forma wyraźnie załamała się po stracie liderki, jaką była Joanna Wołosz, która w Peru doznała kontuzji. Jestem wdzięczny Izabeli Bełcik, która ją zastępuje i pomaga nam jak może – zakończył swoją wypowiedź na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski.

W dużo lepszym nastroju po meczu były Portorykanki. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa i całego cyklu World Grand Prix. Jestem szczęśliwa, że udało nam się przełamać po wczorajszej porażce. Muszę przyznać, że tutejsza publiczność jest niesamowita, dopinguje nie tylko Polki, ale również pozostałe zespoły i to niesamowite grać w takiej atmosferze – mówiła będąca pod wrażeniem atmosfery na trybunach w Koszalinie kapitan reprezentacji Portoryko, Yarimar Rosa. Jesteśmy zadowoleni nie tylko z dzisiejszego wyniku, ale również z pracy wykonanej w całym Grand Prix. Byliśmy rozczarowani po wczorajszym meczu, ale udało nam się odzyskać równowagę i przygotować do meczu z Polską głównie dzięki doświadczeniu. Podoba mi się ta formuła Grand Prix, ponieważ daje możliwość grania z wielkimi zespołami i przygotowania do mistrzostw świata – dodał trener naszych rywalek, Jose Mieles.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved