Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zatorski: Forma jest taka, jaka powinna być

Paweł Zatorski: Forma jest taka, jaka powinna być

fot. Joanna Skólimowska

- Jest taka, jaka powinna być w tym momencie - mówi o aktualnej dyspozycji zespołu libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski. Zespół już dziś zagra pierwszy mecz Memoriału Huberta Wagnera. Zawodnik jest zadowolony z turniejowych przeciwników.

Paweł Zatorski jest bardzo zadowolony z drużyn, przeciwko którym zespół zagra podczas Memoriału Huberta Wagnera. – Lepszych sparingpartnerów nie możemy sobie wymarzyć przed mistrzostwami świata. Mecze z tymi zespołami dobrze nas przygotują do turnieju w Polsce – mówi libero reprezentacji Polski. Zawodnik przyznaje także, że na razie zespół nie myśli jeszcze o mistrzostwach świata, nie czuje turniejowej atmosfery, ale koncentruje się na pracy. – Jeszcze o nim nie myślimy, bo do rozpoczęcia mistrzostw mamy jeszcze trochę pracy do wykonania. Z biegiem czasu na pewno ją poczujemy i będziemy się przygotowywać bezpośrednio do pierwszego starcia.

Libero biało-czerwonych pozytywnie ocenia także aktualną dyspozycję zespołu. – Jest taka, jaka powinna być w tym momencie. Ostatnio trenowaliśmy na maksymalnych obrotach, każdy z nas dawał z siebie wszystko na zajęciach, które często przekraczały trzy godziny i to dwa razy dziennie. Nikt nie narzeka, jest chęć walki i atmosfera rywalizacji. To jest oznaka dobrego przygotowania – mówi. Dodaje jednocześnie, że wszystko idealnie ma funkcjonować na mundialu. – W pierwszych treningach pracowaliśmy nad obroną, później pojawiła się zagrywka oraz przyjęcie. Wciąż bardzo dużo czasu spędzamy w sali, więc mamy jeszcze odpowiednio dużo dni, by wszystko dograć.

Paweł Zatorski odniósł się także do decyzji FIVB odnośnie liczby zawodników w składzie meczowym. Przypomnijmy, że początkowo miało być 14 graczy, w tym dwóch libero, ale potem wrócono do 12-osobowych składów. – Początkowo miałem przyjmować, a Igła więcej bronić. Trener chciał to sprecyzować, ale przeszkodziła mu federacja. FIVB postanowiła, że w protokole meczowym może znaleźć się 12, a nie 14 zawodników, więc jeden libero wypadnie. Ta decyzja nie wpłynęła jednak znacząco na przygotowania, bo cały czas trenowaliśmy normalnie. Podział ról miał dopiero nastąpić – mówi Paweł Zatorski.*wywiad Jakuba Bochenka czytaj także na katowickisport.pl

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved