Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Wagnera: Rosjanie pokonali w trzech setach Chińczyków

Memoriał Wagnera: Rosjanie pokonali w trzech setach Chińczyków

Reprezentacja Rosji pokonała w pierwszym meczu XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rywali z Chin 3:0. Siatkarze z Azji tylko w pierwszym secie postawili wysoko poprzeczkę Rosjanom, w dwóch pozostałych przewaga Sbornej była bardzo wyraźna.

Chińczycy do spotkania podeszli bardzo skoncentrowani. Głównie dzięki szybkim atakom oraz dobrej grze w obronie to oni prowadzili podczas pierwszej przerwy technicznej. Aż do drugiego regulaminowego czasu trwała walka punkt za punkt. Rosjanie nie grali swojej najlepszej siatkówki, zaś Chińczycy starali się popełniać jak najmniej błędów. Dopiero w drugiej części seta podopieczni Andrieja Woronkowa zbudowali trzypunktową przewagę. Efektownymi atakami popisywał się Dimitrij Muserskij (18:15). W decydującym momencie, gdy Rosjanie mieli kilka piłek setowych, trener Gouchen Xie wprowadził Zhichao Kou. Jego zagrywki sprawiły wiele problemów Rosjanom, dzięki czemu Chińczycy doprowadzili do remisu (24:24). Pomimo chwilowego przestoju to mistrzowie Europy po efektownym bloku Muserskiego wygrali do 24.

Głównie przez błędy własne Rosjanie rozpoczęli kolejnego seta od trzypunktowej straty (5:8). Podopieczni trenera Woronkowa mieli problem zarówno przyjęciem zagrywki, jak i z zatrzymaniem pierwszej akcji przeciwników. Po przerwie na życzenie rosyjskiego szkoleniowca strata została zniwelowana, zaczął funkcjonować rosyjski blok (12:12). Z akcji na akcję Rosjanie coraz bardziej dominowali na siatce (18:14). Przy wysokiej przewadze Siergiej Grankin decydował się na ryzykowne wystawy, które nie zawsze kończyły się zdobyciem punktu atakiem. Gdy prowadzenie Rosjan stopniało do jednego punktu, o czas poprosił trener Woronkow (20:19). Podobnie jak poprzednią partię, również drugą odsłonę spotkania zamknął skuteczny rosyjski blok (25:21).

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Chociaż Chińczycy walczyli w obronie, mieli coraz większe problemy z przebiciem się przez wysoki rosyjski blok. Spokojnie grę prowadził Grankin, coraz pewniej ataki kończył Nikołaj Pawłow (16:11). Rosjanie poprawili również przyjęcie, i chociaż ich gra nie była pozbawiona błędów, utrzymywali wysokie prowadzenie (20:15). Pomimo walki Chińczycy nie potrafili skutecznie powstrzymać solidnie grających przeciwników. As serwisowy Pawłowa dał kolejne piłki meczowe Rosjanom. Autowa zagrywka zakończyła cały pojedynek.

Rosja – Chiny 3:0
(26:24, 25:21, 25:17)

Rosja: Grankin, Pawłow, Spiridonow, Sawin, Muserskij, Apalikow, Gołubiew (libero) oraz Moroz
Chiny: Yuan, Liang, Zhong, Geng, Li, Fang, Kong (libero) oraz Cui, Kou, Ji i Jingtao