Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dąbrowianki już trenują pod okiem pierwszego trenera

Dąbrowianki już trenują pod okiem pierwszego trenera

fot. archiwum

Argentyński szkoleniowiec wylądował w naszym kraju w czwartek około godziny 13:40. Następnego dnia po raz pierwszy pojawił się na treningu Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza.  Niebawem do zespołu dołączą zagraniczne siatkarki.

Juan Manuel Serramalera miał już okazję gościć w Polsce podczas meczów Ligi Światowej, gdy był asystentem Raula Lozano w reprezentacji Niemiec mężczyzn. Jak mówił zaraz po podpisaniu kontraktu, praca w Dąbrowie Górniczej to dla niego duża szansa. – Znam siłę polskiej ligi i jestem przekonany, że praca w MKS-ie jest zadaniem, które może przynieść wiele satysfakcji.

42-letni trener dołączył do Łukasza Filipeckiego oraz fizjoterapeutek, którzy przygotowują drużynę pod kątem motorycznym. II trener, Tomasz Wasilkowski, przebywa obecnie w USA, gdzie zbiera cenne doświadczenie. Od poniedziałku drużyna rozpoczyna treningi z piłkami w Hali „Centrum”. Następnie klub zagra na dwóch turniejach towarzyskich, które odbędą się w Sulechowie oraz w Trzciance.

Już niebawem w Polsce pojawi się amerykanka, Gina Mancuso, a w kolejnych dniach do drużyny dołączy Jekaterina Zakrewskaja. Do startu sezonu 2014/2015 pozostało jeszcze półtora miesiąca.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved