Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Andriej Woronkow: Chcieliśmy sprawdzić naszą siłę

Andriej Woronkow: Chcieliśmy sprawdzić naszą siłę

fot. FIVB

- Cieszymy się z tego, że mogliśmy grać przy pełnych trybunach, to nas napędza. Bardzo nas ucieszył doping kibiców, z jakim się spotkaliśmy - mówił po pierwszym meczu Memoriału Wagnera z reprezentacją Chin szkoleniowiec Sbornej Andriej Woronkow.

Jako pierwszy na konferencji prasowej po meczu głos zabrał kapitan reprezentacji Chin Weijun Zhong, który docenił zarówno atmosferę panującą w Kraków Arenie, jak i możliwość gry z najlepszymi drużynami świata. – Bardzo nam miło, że jesteśmy w Polsce i możemy grać przy takiej publiczności i tak wspaniałej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie, doceniamy, że nasz zespół ma możliwość zmierzenia się z czołowymi reprezentacjami takimi jak Polska, Rosja czy Bułgaria. Przez dwa sety graliśmy swoją grę, utrzymywaliśmy swoją taktykę, jednak później blok i zagrywka Rosjan wybiły nas z rytmu. To dla nas cenna lekcja, zawsze grając z lepszymi zespołami, sporo się uczymy – powiedział kapitan reprezentacji Chin.

Z kolei kapitan reprezentacji Rosji Siergiej Makarow zaczął od podziękowań dla organizatorów turnieju za zaproszenie oraz bardzo miłe przyjęcie. Wspomniał również o kibicach, którzy wypełnili krakowską halę niemal do ostatniego miejsca. – Na początku chciałbym podziękować organizatorom za gościnność i bardzo miłe przyjęcie oraz za to, że zapewnili nam takie warunki. Mamy okazję grać w pięknej hali, dodatkowo niemal całkowicie wypełnionej kibicami – mówił Makarow. Najważniejszym zadaniem dla zawodników z Rosji podczas tego meczu było poznanie niewygodnego rywala z Azji. – Dzisiaj naszym głównym zadaniem było poznać azjatycki styl siatkówki, co nam się udało. W pierwszym secie były pewne problemy, bo „badaliśmy się” wzajemnie, ale z każdym kolejnym setem było coraz lepiej i cieszy mnie łatwa wygrana – zakończył.

Ten mecz był dla nas pierwszym po zgrupowaniu w Rosji, dlatego był tak ważny. Chcieliśmy zobaczyć, co udało nam się wypracować, a zarazem sprawdzić naszą siłę, dlatego byliśmy bardzo skoncentrowani. Cieszymy się z tego, że mogliśmy grać przy pełnych trybunach, to nas napędza. Bardzo nas ucieszył doping kibiców, z jakim się spotkaliśmy – podkreślił trener reprezentacji Rosji Andriej Woronkow.Jako ostatni wypowiedział się trener reprezentacji Chin Guochen Xie, który tak jak poprzednicy zachwalał polskich kibiców i atmosferę panującą w hali. – Dziękujemy kibicom i mediom za tak ciepłe przyjęcie. Zawsze kiedy gramy w Polsce, czujemy świetną atmosferę – powiedział. Trener Guochen Xie zaznaczył, jak ważne dla jego zespołu jest doświadczenie, które jego podopieczni podczas takich turniejów zdobywają. – Rozpoczęliśmy nieźle, jednak później blok i zagrywka Rosjan wybiły nas z rytmu. Zawsze grając z lepszymi zespołami, sporo się uczymy. Rosja to zespół z wyższej półki, mistrz olimpijski. Dla nas takie mecze to duże wyzwanie i okazja do nauki. Zabrakło nam przede wszystkim pewności siebie, ale wyciągniemy wnioski. Wierzę, że w kolejnych meczach zaprezentujemy się lepiej – z nadzieją dodał trener Chin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved