Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Znamy harmonogram sparingów Stali AZS PWSZ Nysa

Znamy harmonogram sparingów Stali AZS PWSZ Nysa

fot. archiwum

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa w pocie czoła przygotowują się do startu pierwszoligowych rozgrywek. Na początku września czekają ich już pierwsze sparingi. Działacze wciąż szukają zawodnika, który zapełni vacat na środku siatki.

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa od początku minionego tygodnia przygotowują się do inauguracji sezonu w I lidze, która zaplanowana została na 27 września. – Pierwszy tydzień był nieco rozpoznawczy. Chciałem chłopaków przystosować do większego wysiłku. Od poniedziałku zaczęliśmy obóz dochodzeniowy, który będzie trwał jedenaście dni. W tym okresie chcemy wypracować wytrzymałość siłową i biegową oraz ćwiczyć technikę, a później powoli będziemy wprowadzać jak najwięcej zajęć z piłkami – powiedział trener drużyny z Opolszczyzny, Janusz Bułkowski.

Po serii ciężkich i wyczerpujących treningów nyskich siatkarzy czeka spora dawka sparingów. Już na początku września podopieczni trenera Bułkowskiego udadzą się na turniej do Siedlec lub do Głuchołaz. W dniach 9-10 września czekają ich sparingi z BBTS-em (w Bielsku-Białej) oraz z Kęczaninem (w Kętach). Już dwa dni później zagrają z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o Puchar Radia Opole. W dniach 13-14 września wezmą udział w turnieju w Wałbrzychu, a na koniec przygotowań u siebie zorganizują towarzyskie zmagania z udziałem Warty Zawiercie, Victorii Wałbrzych oraz Gwardii Wrocław.

W akademickich szeregach doszło do kilku zmian. Do zespołu dołączyło kilku młodych zawodników, choć nie zabraknie w nim także bardziej doświadczonych graczy. Działacze Stali szukają jeszcze trzeciego środkowego, którego pozyskanie zamknęłoby kadrę zespołu na sezon 2014/2015. – W 90 procentach udało mi się stworzyć zespół taki, jaki chciałem, także nie mogę narzekać. W pełni zadowolony będę, kiedy zakontraktujemy trzeciego środkowego. Chciałbym, aby jeszcze w tym tygodniu on do nas przyjechał. Będzie to zawodnik z Młodej Ligi, a nie żaden rutyniarz. Wcześniej prowadziliśmy już negocjacje z różnymi środkowymi, ale nic z tego nie wyszło, dlatego o nazwiskach wolałbym rozmawiać, jak już podpiszemy kontrakt – zakończył Bułkowski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved